logophoto

:: Mistrzyni Dolnego Śląska

Wychowanka Smecza Mistrzynią Dolnego Śląska Młodziczek

Po raz trzeci w Ślesinie 02.05.2015r. spotkali się sympatycy tenisa stołowego, którzy wzięli udział w Memoriale Zygmunta Urbańskiego. Zawody odbywały się w hali sportowej przy ślesińskim gimnazjum, a ich uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: open kobiet, dzieci i młodzieży do 18 roku życia, mężczyzn mających od 19 do 45 lat i mężczyzn powyżej 45 roku życia. W turnieju wystąpiła 13- letnia miliczanka Sonia Gendera, dla której sobotnie zmagania są przygotowaniami do Mistrzostw Polski Młodziczek.

Dla zawodniczki wrocławskiego uniwersytetu rywalizacja w starszych kategoriach to codzienność i to, że Sonia potrafi nawiązać walkę ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, pokazała właśnie w tym turnieju. Dzięki uprzejmości organizatorów wychowanka milickiego Smecza wystartowała w kategorii open kobiet i zawodników do 18 roku życia. W obydwu kategoriach młodziutka miliczanka docierała do finałów. W kategorii kobiet uległa 3:0 łodziance reprezentującej klub z Białej Rawskiej (zawodniczka ta to reprezentantka Polski w kat. kadetek i uczestniczka Mistrzostw Europy z przed kilkunastu lat). Natomiast w finale do lat 18, Sonia musiała uznać wyższość Wojtka Urbana ze Smecza Konin – przegrana 3:1. Mimo przegranych finałów nasza reprezentantka zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie i nabyła kolejne doświadczenia.

Następnego dnia Sonia udała się do Brzegu Dolnego, gdzie w hali im. A. Grubby odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodziczek. Rozstawiona do imprezy z numerem jeden miliczanka pewnie dotarła do finałów zarówno w grze podwójnej, jak i indywidualnej. Niestety w deblu Sonia wraz z Zuzanną Gaworską uległy 3:0 zawodniczkom gospodarzy i w tej konkurencji stanęły na drugim stopniu podium.

Ważniejsze jednak było spotkanie singlowe. Zgodnie z oczekiwaniami stanęły naprzeciwko siebie Sonia numer jeden w Polsce, a jej rywalką była druga rakieta kraju E. Kwiatkowska – Brzeg Dolny. Mimo że nasza tenisistka rozpoczęła bardzo dobrze pierwszego seta i przy prowadzeniu w drugiej partii 7:3 wydawało się, że będzie to łatwa wygrana, sytuacja diametralnie się odwróciła i to zawodniczka gospodarzy wyszła na prowadzenie 2:1. Cenne wskazówki trenera Soni, Ziemowita Bańkosza sprawiły, że nasza zawodniczka odrobiła straty, a po chwili odniosła cenne zwycięstwo. Wygrana ta jest tym bardziej cenna, że została odniesiona na parkiecie rywalki.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Prezes BS w Miliczu Pani K. Misiak, Burmistrzowi Gminy Panu P. Lechowi oraz Prezesowi UKS Smecz Milicz Panu Andrzejowi Przybylskiemu, który w dalszym ciągu wspiera i kibicuje swojej wychowance.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031