:: Trzy złota Sonii

Trzy złota Sonii w 8 Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

Nie milkną echa zdobycia przez Sonię tytułu Mistrzyni Polski Młodziczek w sezonie 2015, a już kolejny znakomity wynik odnotowała miliczanka podczas 8 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Dnia 23.05.2015r. w hali sportowej Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego Sonia rywalizowała z dziewczynkami z rocznika 2001, gdzie po bardzo dobrej grze w finale pokonała wrocławiankę N. Malicha ( Orion Branda Bukowice) 3:1. Złoty medal padł również łupem w grze podwójnej, gdzie po dramatycznym spotkaniu Sonii grającej z Z. Gaworską( koleżanka klubowa) pokonały parę M. Jarecka/M Pietkiewicz. Dziewczynki mimo że przegrywały już 0:2, potrafiły odrobić straty , a w końcówce piątego seta przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść 15:13, i cały mecz wygrać 3:2. W kategorii mikstów, czyli pary składającej się chłopaka i dziewczyny, miliczanka zagrała z kolegą klubowym z KU AZS UE Wrocław, osiemnastoletnim M. Łuczykiem. Po bardzo dobrej i pasjonującej grze (mieszanka doświadczenia i młodości) Sonii dorzuciła kolejny złoty krążek. I z głową w górze opuszczała halę, na której od roku trenuje. Korzystając z okazji Sonia dziękuje trenerom klubowym. Trenerowi koordynatorowi, który głownie odpowiada za rozwój Sonii w klubie Zdzisławowi Tolksdorfowi, trenerowi Rafałowi Michalakowi, który wkłada serce i ogrom potu indywidualnie pracując z miliczanką. A także trenerowi Ziemowitowi Bańkoszowi, na którego może liczyć podczas zawodów, kiedy to zasiada na ławce trenerskiej udzielając jej cennych wskazówek. Dziękuje również koleżankom i kolegom, którzy są sparing partnerami oraz kibicują na zawodach.

Sonia wraz z rodzicami gorąco dziękuje wszystkim osobom, które oddały na nią swój głos podczas plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Gminy Milicz, gdzie zajęła bardzo dobrą drugą lokatę.