logophoto

:: Sonia na podium w Pradze

Sonia na podium w Grand Prix Pragi 2015

Miliczanka reprezentująca barwy KU AZS UE Wrocław Sonia Gendera odnotowała udany start podczas międzynarodowego turnieju tenisa stołowego „Prague Grand Prix 2015” zdobywając dwa medale. W imprezie wystartowało 320 osób z 17 państw.

W turnieju drużynowym Dolnoślązaczka wystąpiła w parze z Dominiką Gilewską z Ósemki Białystok. Dziewczyny bez najmniejszych problemów przebrnęły przez rozgrywki grupowe. W ćwierćfinale młode Polki pokonały parę litewską 3:0. W meczu półfinałowym rywalkami naszych reprezentantek była ekipa Czech, w składzie których występowały aktualna mistrzyni kraju Anna Stranska i brązowa medalistka Linda Zaderova. Rewelacyjna postawa Soni, która nie dała szans gospodyniom imprezy, w dużej mierze przyczyniła się do tej wgranej( 2 pkt). To i punkt Dominiki Gilewskiej dały dziewczynom upragniony finał. Tam rywalkami Polek były tenisistki ze Słowacji. Niestety finał należał już do rywalek, które wygrały ten pojedynek 3:1. Na pochwałę zasługuje zawodniczka wrocławskiego uniwersytetu, która w całym turnieju straciła tylko jeden pkt.

Równolegle miliczanka rywalizowała w turnieju indywidualnym. Podobnie jak w drużynowym Sonia pewnie wygrała mecze grupowe. W dalszej części zawodów zawodniczka wrocławskiego uniwersytetu pokonała reprezentantkę Niemiec Finie Hasters 3:0, a następnie Rosji Galinę Moisevva w identycznym stosunku. Przeciwniczką Soni do wielkiego finału była Słowaczka Jana Tereskova, która wgrała ten mecz 3:1 i to ona cieszyła się z wygranej. Mimo przegranej w półfinale, był to bardzo udany turniej dla miliczanki. Sonia tym występem potwierdziła, że nie tylko jest najlepszą młodziczką w Polsce, ale również należy się jej obawiać poza granicami naszego kraju.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031