logophoto

:: Sonia na podium w Wilnie

Na najniższym stopniu podium stanęła miliczanka Sonia Gendera podczas rozgrywanego na Litwie w dniach 13-15.06.2015r. międzynarodowego turnieju tenisa stołowego 5 th LITHUANIAN CADET & MINI CADET OPEN In Memory of Brone Balaisiene.

Sonia reprezentująca KU AZS UE Wrocław w parze z białostoczczanką Dominką Gilewską po bardzo dobrej grze w pierwszym dniu pokonały zawodniczki z Litwy, Białorusi i Mazoji Rakete w stosunku 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do turnieju głównego. Na drodze do półfinału rywalkami Polek były bardzo wymagające zawodniczki z Rosji - Shudor. Mimo to po bardzo dobrej grze Sonia i jej koleżanka zwyciężyły to spotkanie 3:2 i awansowały do strefy medalowej. Tam czekał już pierwszy zespół Rosji, który bez najmniejszych kłopotów pokonał tenisistki z Polski 3:0.

Turniej indywidualny tradycyjnie rozpoczął się od rywalizacji w grupach. Tam w pierwszym meczu Sonia zmierzyła się z Litwinką Pileckaite Orintą, którą przed miesiącem dwukrotnie pokonała na turnieju w Pradze. Tym razem po dramatycznym boju, to tenisistka gospodarzy okazała się lepsza pokonując Polkę 3:2. W drugim meczu nasza zawodniczka zmierzyła się z Ukrainką Yepifantsefa Anastasiya. Przed rokiem w Solecznikach rywalka nie dała Soni żadnych szans wygrywając mecz 3:0. Tym razem to nasza reprezentantka była górą i wygrała to spotkanie 3:0. Tak więc przed ostatnim meczem z Rosjanką Dmitrenką Svetlaną ( defensorka) Sonia dalej liczyła się w grze. Pojedynek dający miliczance awans do dalszej części zawodów nie rozpoczął się za dobrze: 0:1. Jednak po kilkunastu minutach to Polka prowadziła 2:1. I gdy wydawało się, że awans do turnieju głównego to kwestia paru dobrych zagrań, Rosjanka najpierw odrabia straty , a po chwili przechyla szalę zwycięstwa na swoją korzyść 2:3. Aby myśleć o awansie z 2 miejsca Sonia musiał czekać na rozstrzygnięcie pojedynku Litewsko- Ukraińskiego. Łatwa wygrana Ukrainki sprawiła, że to zawodniczka Wrocławskiego Uniwersytetu cieszyła się z awansu.

Następnego dnia tenisistka z Milicza trafia na Białorusinkę Alkhovskaya Ulyana ( defensorka), która po wyrównanej grze w poszczególnych setach ostatecznie rozstrzyga pojedynek w stosunku 3:0 i to ona cieszyła się z awansu do dalszej części zawodów.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031