logophoto

:: Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu uczestniczyła w akcji: V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 25 września 2015 roku pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć niektóre działania, mieli okazję nadrobić te zaległości.

21 września wybrane komisje uczniów z klas III – VI rozdawały rówieśnikom na kartkach tabliczkę mnożenia, informowały o akcji, rozwieszały przygotowane plakaty na korytarzach.

Akcja rozpoczęła się od krótkiej ceremonii otwarcia w trakcie której 3 – osobowe delegacje uczniów z klas III – VI otrzymały w kopertach zestawy z 5 działaniami o różnym stopniu trudności i przeprowadziły egzamin pisemny w swoich klasach. Kto zdał egzamin, otrzymywał legitymacje MT EXPERT i przybijał z członkami komisji „piątkę” lub „żółwika”. Natomiast na przerwach uczniowie przeprowadzali egzaminy ustne. W zabawie uczestniczyli także uczniowie MITTELSCHULE LOHR AM MAIN , którzy rozegrali z polskimi rówieśnikami mecz kartami matematycznymi Grabowskiego. Od godziny 10.00 specjalne patrole, składające się z młodych ekspertów w dziedzinie mnożenia z klas szóstych, sprawdzały w tym dniu wiedzę matematyczną pracowników urzędu miejskiego i mieszkańców Milicza w sklepach i na targowisku. Tytuł MT EXPERT zdobyło 260 osób. Współczynnik zdawalności egzaminu wyniósł 49 %. Wszyscy świetnie się bawili i zrozumieli jak istotna jest znajomość tabliczki mnożenia.

Organizatorami akcji byli nauczyciele matematyki z SP2 – Anna Papierowska, Monika Musielak, Karolina Gustowska, Marek Krawczyk i nauczania zintegrowanego – Beata Stefańska, Alicja Naskrętska.
 

Menu

SKO

UKEMI Judo

Rajd Druha Bolka

GITARATON

FUNDACJA PZU

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031