:: Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu uczestniczyła w akcji: V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 25 września 2015 roku pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć niektóre działania, mieli okazję nadrobić te zaległości.

21 września wybrane komisje uczniów z klas III – VI rozdawały rówieśnikom na kartkach tabliczkę mnożenia, informowały o akcji, rozwieszały przygotowane plakaty na korytarzach.

Akcja rozpoczęła się od krótkiej ceremonii otwarcia w trakcie której 3 – osobowe delegacje uczniów z klas III – VI otrzymały w kopertach zestawy z 5 działaniami o różnym stopniu trudności i przeprowadziły egzamin pisemny w swoich klasach. Kto zdał egzamin, otrzymywał legitymacje MT EXPERT i przybijał z członkami komisji „piątkę” lub „żółwika”. Natomiast na przerwach uczniowie przeprowadzali egzaminy ustne. W zabawie uczestniczyli także uczniowie MITTELSCHULE LOHR AM MAIN , którzy rozegrali z polskimi rówieśnikami mecz kartami matematycznymi Grabowskiego. Od godziny 10.00 specjalne patrole, składające się z młodych ekspertów w dziedzinie mnożenia z klas szóstych, sprawdzały w tym dniu wiedzę matematyczną pracowników urzędu miejskiego i mieszkańców Milicza w sklepach i na targowisku. Tytuł MT EXPERT zdobyło 260 osób. Współczynnik zdawalności egzaminu wyniósł 49 %. Wszyscy świetnie się bawili i zrozumieli jak istotna jest znajomość tabliczki mnożenia.

Organizatorami akcji byli nauczyciele matematyki z SP2 – Anna Papierowska, Monika Musielak, Karolina Gustowska, Marek Krawczyk i nauczania zintegrowanego – Beata Stefańska, Alicja Naskrętska.