:: Memoriał Szymka

UKS „Dwójka” Milicz w Jastarni

W dniach od 24 do 27 września grupa młodzików UKS „Dwójka” Milicz wzięła udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki pn. "Memoriał Szymka" poświęconym przedwcześnie zmarłemu Szymonowi Szczygielskiemu - zawodnikowi UKS-u w Jastarni. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z zespołami ze Szczecina, Nakła, Pucka i Jastarni.

Od wielu lat obrana formuła turnieju zakłada rozgrywanie tylko dwóch setów pomiędzy zespołami, nikt nie zapisuje wyników, a w końcowej klasyfikacji wszystkie zespoły zwyciężają i otrzymują złote medale i nagrody. Taka forma rywalizacji daje trenerom możliwość wykorzystania wszystkich graczy. Młodzicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Wygrali dwukrotnie z Jastarnią, z Drużyną Szymka, Puckiem i znów dwukrotnie ze Szczecinem. W spotkaniu z Nakłem w sobotę padł remis, a w niedzielę „Dwójka” wygrała po walce 2:0. Po rozegraniu zaciętych meczów nasz zespół zakończył Memoriał z bilansem 7 zwycięstw, 1 remisu udowadniając, że ciężka praca, zespołowość oraz walka o każdą piłkę nie jest im obca.

UKS „Dwójka” Milicz, oczywiście tak jak pozostałe drużyny uczestniczące w turnieju, zajął pierwsze miejsce otrzymując złote medale, puchar, koszulki pamiątkowe przygotowanych przez organizatora i prezesa UKS w Jastarni pana Leszka Hermanna, Burmistrza Jastarni oraz panią Dyrektor Gimnazjum w Jastarni.

Zespół UKS „Dwójka” Milicz wystąpił w składzie: Jakub Gierszoń, Kamil Pachurka, Michał Bąk, Emil Dopieralski, Dawid Włach, Adam Woźny, Jakub Bielawski, Jakub Didyk Aleksander Antkowiak, Szymon Romanowicz i Paweł Mądroszkiewicz, który został wybrany jako najlepszy zawodnik turnieju> Opiekunami drużyny byli Roman Danilewicz i Maciej Pańszczyk.

Szymon Szczygielski – wychowanek Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni. Bardzo dobry uczeń, sympatyczny kolega, wspaniały przyjaciel. Od momentu rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej w Jastarni brał aktywny udział w zajęciach sekcji piłki siatkowej Uczniowskiego Klubu Sportowego. Wraz z drużyną zdobył m.in. tytuły Wicemistrza Polski w Igrzyskach Szkół Podstawowych oraz Wicemistrza Polski „Trójek" w Zabrzu, był wielokrotnym Mistrzem Województwa. Został powołany do kadry woj. pomorskiego w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Godnie reprezentował swoją szkołę, miasto i klub w zawodach różnego szczebla. Odszedł nagle w wieku 15 lat, nie tylko siatkarz, lecz także wartościowy, dobry człowiek. Na zawsze zostanie w naszych sercach. Koledzy i koleżanki nigdy nie zapomną wspólnych chwil spędzonych od najmłodszych lat razem – wspólnych meczy, wyjazdów, czy ... nauki narciarstwa. Pamiętamy jak stojąc niepewnie na nartach wyciągał dłoń z chęcią udzielenia pomocy. Życzliwy, serdeczny zawsze służył wsparciem. Jako młody, wysportowany chłopiec radośnie przeżywał każdą chwilę spędzoną wśród swoich przyjaciół. Nagła i tragiczna śmierć „KAZIA" nauczyła nas wszystkich jak patrzeć na życie, jakie wartości pielęgnować i jak starać się być dobrym człowiekiem – takim jakim był Szymek. Stąd „Memoriał Szymka", który cyklicznie, co roku odbywa się w Jastarni. Ten wyjątkowy turniej gromadzi sportową młodzież z całej niemal Polski. Siatkarze z dumą ubierają koszulkę z numerem „7" i niezależnie od wyniku sportowego wszyscy wygrywają. Siódemka na koszulkach juz zawsze będzie symbolizować i przypominać nam naszego „KAZIA".
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."