:: Zaduszki Gitarowe

Dnia 9 listopada 2015r. w auli Szkoły Muzycznej I st. w Miliczu odbył się koncert "Zaduszki Gitarowe". Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać piosenki i utwory znanych i cenionych artystów, kompozytorów, instrumentalistów i autorów tekstów w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Jako pierwszy wystąpił duet w składzie Julia Banaszek i Patrycja Kuśnierz i zagrali utwór zespołu Dżem pt. "Zapal świeczkę". Jako drugi utwór publiczność miała przyjemność usłyszeć kompozycje Marka Grechuty pt. "Dni, których nie znamy" w wykonaniu Julii Banaszek i Grzegorza Witka. Następnie na scenie pojawił się duet w składzie: Karolina Kurzawa i Magdalena Orman i w wykonaniu Tego duetu usłyszeliśmy "Love me tender" Elvisa Presleya, a po piosence Presleya zaprezentowało się trio gitarowe w składzie: Wiktoria Zadorozhna, Natalia Szuleta i Dawid Szuleta. Trio zaprezentowało dwa utwory: "You are not alone" Michaela Jackson'a oraz "Imagine" Johna Lennona.

Po występie uczniów wystąpiła gwiazda wieczoru, absolwentka Szkoły Muzycznej I st. w Miliczu Katarzyna Szyszka, która obecnie jest doktorantką w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskigo. Wraz z gitarzystą Leszkiem Zaleskim wykonali trzy piosenki: "Kołysanka dla okruszka" Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej, "Bądź moim natchnieniem" z rep. Andrzeja Zauchy oraz "Jej portret" Włodzimierza Nahornego i Janusza Kofty. Na finałowy utwór Erica Claptona "Tears in heaven" do duetu dołączyła gitarzystka Paulina Wiśniewska-Małkowicz.