:: Przyjaciele pomnikowych drzew

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2015/2016 realizują projekt " Przyjaciele pomnikowych drzew". Celem działań jest wzmocnienie ochrony wybranych drzew poprzez akcję edukacyjną i uruchomienie procesu nadania im statusów pomników przyrody gminy Milicz oraz Krośnice. Projekt realizowany jest w ramach inicjatywy lokalnej Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy" , która została zakwalifikowana do projektu Fundacji EkoRozwoju w ramach programu Lokalne Ekologiczne Inicjatywy Obywatelskie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dnia 10 listopada uczniowie koła ekologicznego wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez p. Zofię Pietrykę. Uczniowie uczyli się jak obliczyć wiek drzewa, rozróżniać gatunki drzew oraz omawiali znaczenie starych drzew. Pani Zofia wyjaśniła, co to są pomniki przyrody i jak je identyfikować. Następnie uczestnicy udali się na część praktyczną zajęć, która odbyła się w lesie. Uczniowie chętnie mierzyli obwód i przekrój korony drzew z wykorzystaniem narzędzi mierniczych. Koordynatorem szkolnym projektu jest nauczyciel przyrody; Patrycja Papież.