:: Lekcja o samorządności

Troje reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe Młodzieżowej Rady Miejskiej do Wrocławia na lekcję o samorządności. Młodzi radni ze szkół gminy Milicz mieli okazję zasiąść w fotelach radnych Sejmiku Wojewódzkiego i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dot. ustroju państwa, demokracji i samorządności. W nietypowej lekcji wzięli udział także uczniowie z Brzegu Dolnego i Bielan Wrocławskich. Przed wizytą w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim radni mieli okazję zwiedzić Stadion Miejski we Wrocławiu, na którym dzień wcześniej wspaniałe zwycięstwo nad Czechami odniosła polska reprezentacja. Atmosfera zwycięstwa była cały czas odczuwalna na stadionie. Uczniowie mogli wejść do pomieszczeń zwykle niedostępnych dla osób z zewnątrz - do szatni, gabinetów odnowy biologicznej czy stadionowego aresztu. Radni mieli okazję wejść także na płytę boiska, zasiąść na ławce rezerwowych i w lożach VIP. Stadion zrobił na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu gminy Milicz.