:: FILHARMONIA DLA MŁODYCH

7 października 2015 roku byliśmy na koncercie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert nosił tytuł "Orient w muzyce." Wysłuchaliśmy utworów muzyki poważnej, które powstały dzięki inspiracji orientem. Muzycy zagrali "Marsza tureckiego" Mozarta, utwory z Szeherezady Korsakowa, był Taniec chiński z suity baletowej Dziadek do orzechów. Podobały nam się tańce różnych narodów prezentowane przez uczniów Szkoły Baletowej przy Operetce Dolnośląskiej. Koncert ten był piękną podróżą rozpoczętą w Turcji, a zakończoną w dalekiej Japonii. Musimy dodać, że pierwszy raz obejrzeliśmy wnętrza nowej siedziby filharmonii. Sala Główna robi ogromne wrażenie.
Uczniowie z klasy II A i II H