:: Dni Kultury Europejskiej

W dniach 23 - 26.11.2015 w naszej szkole odbyły się po raz kolejny Dni Kultury Europejskiej. Klasy III wykonały prace przestrzenne - kosze pełne owoców i warzyw podpisanych w językach obcych. Klasy I i II wykonały na lekcjach języków obcych flagi krajów, których języków się uczą. Podobnie, klasy czwarte wzięły udział w konkursie na najładniejszą flagę kraju europejskiego. Czwartoklasiści, wykazując się dużą kreatywnością, wykonali flagi Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Węgier, Hiszpanii i Turcji. Klasy, które zajęły I,II i III miejsce w tym konkursie wzięły udział w prezentacji multimedialnej na temat Hiszpanii, przygotowanej przez wolontariusza Fundacji "Mobilni Polacy" Luisa Ramosa. Klasy V walczyły o I, II i III miejsce w konkursie plastyczno - językowym na najciekawszą zakładkę do książki, pełniącą równocześnie rolę mini słowniczka. Najlepsi wzięli udział w prezentacji na temat Węgier, przygotowanej przez wolontariuszkę z Węgier Krisztinę Meszaros. Klasy szóste natomiast, zmierzyły się z wymagającym zadaniem jakim było ułożenie rozsypanki wyrazowej zawierającej powiedzenie w języku obcym, a następnie przygotowanie koszulki przedstawiającej to powiedzenie. Zdobywcy I,II i III miejsca, w nagrodę obejrzeli prezentację na temat Turcji, która została przygotowana przez wolontariuszkę Esrę Capraz. Klasy piąte i szóste mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i artystycznymi biorąc udział w konkursach - recytatorskim oraz na najlepszą scenkę obcojęzyczną. Ponadto, od poniedziałku 23.11. w ramach Dni Kultury Europejskiej ruszyła w naszej szkole akcja zbierania książek w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Podarowane przez uczniów książki posłużą do stworzenia szkolnej biblioteczki językowej.

Wszyscy uczniowie klas IV –VI mogą również brać udział w Quizie na temat Węgier. Pytania będą zmieniały się co tydzień. Odpowiedzi można wrzucać do pudełka obok pokoju nauczycielskiego. Na zwycięzcę czeka upominek. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się przed Bożym Narodzeniem.