:: Wizyta strażaków

Dnia 18. 01. 2016 r. uczniów kl. I d odwiedzili wyjątkowi goście - strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.

Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Pierwszoklasistów zapoznano z numerami alarmowymi oraz zasadami wzywania Straży Pożarnej. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, strażacy apelowali o szczególną ostrożność podczas zabaw na śniegu i lodzie. Tłumaczyli dzieciom, iż pozornie beztroskie zabawy na sankach i łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywają się w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie wypowiadały się na zadawane pytania, z wielką radością przymierzały hełm i rękawice. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym podczas wypadków samochodowych. Ogromne zainteresowanie wzbudził przywieziony sprzęt używany do ratowania ludzi. Dzieci chętnie wcielały się w role poszkodowanych, zakładały kołnierz ortopedyczny, leżały na noszach. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia z bliska wielkiego, czerwonego wozu strażackiego, do którego każdy mógł wejść. Na zakończenie spotkania strażacy obdarowali wszystkich cukierkami oraz światełkami odblaskowymi. Uczniowie wręczyli laurkę i podziękowali gościom za przybycie i udzielenie cennych informacji. Z pewnością wizyta strażaków zapadnie dzieciom na długo w pamięci.