:: EuroWeek-Szkoła Liderów

W dniach 25-29 stycznia 28 osobowa grupa z naszej szkoły brała udział w obozie szkoleniowym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski „EuroWeek-Szkoła Liderów” organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. Naszym miejscem zakwaterowania był nowoczesny ośrodek wczasowy „Słoneczna” w Międzygórzu, oddalonym o kilkanaście km od Kłodzka. Każdego dnia odbywały się zajęcia w języku angielskim prowadzone przez młodych wolontariuszy z całego świata. W trakcie trwania projektu mieliśmy możliwość poznać kulturę i tradycje takich krajów jak np.: Łotwa, Kenia, Indie, Meksyk, Chiny, Wietnam, Filipiny czy Turcja. Nauka odbywała się poprzez aktywizujące gry i zabawy z dużą dawką humoru oraz poprzez rozmowy w języku angielskim w naturalnych sytuacjach dnia codziennego. I choć grafik był bardzo napięty mieliśmy również czas wolny na zakupy czy krótki odpoczynek w pięknie i komfortowo wyposażonych pokojach. Razem z wolontariuszami spacerowaliśmy po górach, razem zwiedzaliśmy ciekawe miejsca w Bystrzycy Kłodzkiej i w Kłodzku, i razem jadaliśmy smaczne posiłki. Niektórzy z nas byli już po raz kolejny na „EuroWeek” a i tak poznanie nowych przyjaciół, cudowna atmosfera i mnóstwo zabaw językowych sprawiło, że nikt ani przez chwilę się nie nudził i każdy z nas chce tam jeszcze pojechać. Jednak nic nie odbyłoby się bez tak aktywnego, kreatywnego, zdyscyplinowanego- jednym słowem- świetnego zespołu, jaki tworzyli nasi uczniowie, którzy oprócz swoich dyplomów przywieźli również dyplom-podziękowanie dla Pani dyrektor Jolanty Wybierały.
Grupę z SP2 tworzyli:
Hanna Przybyło,
Zuzanna Nestoruk,
Ewa Wojewoda.
Dziękujemy Wam za tydzień pełen wrażeń.
Opiekunki: Krystyna Grzelczak, Paulina Walczak i wolontariuszka z fundacji „Mobilni Polacy” Krisztina Meszaros.