:: Ferie 2016

W dniach od 1 do 5 lutego młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez UKS „Dwójka” oraz Szkołę Podstawową nr2 i Szkołę Muzyczną I Stopnia w Miliczu.

Pierwszy dzień zajęć zorganizowane było spotkanie z wolontariuszami z fundacji „Mobilni Polacy”, którzy poprowadzili gry i zabawy na sportowo. W trakcie zajęć gościliśmy przedstawicieli milickiej policji oraz panie z Sanepidu, które przypomniały o zasadach bezpieczeństwa oraz zasadach zdrowego odżywiania. Wtorek i czwartek przebiegał na sportowo w salach gimnastycznych oraz na krytej pływalni „Milicka fala”. W środę zorganizowany był wyjazd do kina do Wrocławia na film „Odlotowa przygoda”. W ostatni dzień w piątek uczestnicy udali się najpierw do remizy strażackiej OSP w Miliczu. Na miejscu przywitał ich dh. Grzegorz Duda, który opowiedział o pracy strażaków i oprowadził po remizie. Dzieci zobaczyły warunki, w jakich strażacy służą i pomagają mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Uczniowie mogli się zapoznać ze sprzętem, którym dysponują strażacy ochotnicy, dowiedzieć się, co zrobić, żeby udzielić pierwszej pomocy, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz czym jest „czad” i jak się przed nim chronić. Zapoznali się także z działaniem gaśnicy proszkowej oraz mogli spróbować swoich sił podając prąd wodny z odcinka gaśniczego. Ponadto w trakcie zajęć wszyscy zebrani dowiedzieli się jak prawidłowo korzystać z telefonów alarmowych. Drugą wizytę dwójkowicze złożyli w szkółce leśnej w osadzie Świętoszyn. Tam na miejscu czekała pani Agnieszka Nawrot, która opowiedziała o pracy w szkółce leśnej. Po zwiedzeniu terenu szkółki leśnej wszyscy uczestnicy ferii zostali zaproszeni na poczęstunek, na który składała się grochówka oraz kiełbaski z grila. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali nagrody w postaci plecaków ufundowanych przez UKS „Dwójka”oraz kompasów ufundowanych przez Nadleśnictwo w Miliczu.

Organizacja ferii dla uczniów SP2 była możliwa dzięki rodzicom uczniów, finansowemu wsparciu Gminy Milicz, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, Nadleśnictwu w Miliczu, OSP w Miliczu, Milickiej Fali. Zajecia podczas ferii prowadzili nauczyciele z Dwójki: Paulina Walczak, Ewa Herl, Natalia Kural, Karolina Filipiak, Karolina Adamska- Król, Joanna Szewczyk, Piotr Staszkiewicz, Krystian Karolewski, Bartłomiej Gągała, Paweł Sorbicki, Maciej Pańszczyki, Krysztina Meszaros oraz Roman Danilewicz.

W ramach ferii dla uczniów Dwójki i Gimazjum w Miliczu zorganizowano wyjazd na Finał Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który odbył się 5, 6, 7 lutego we Wrocławiu w Hali Orbita.