:: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

12 kwietnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Wzięło w nim udział 20 uczniów wyłonionych wcześniej w konkursach szkolnych. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunkami Panią Izabelą Kwaczewską - Zyber ze Szkoły Podstawowej z Sułowa i z Panią Aleksandrą Kocur ze Szkoły Podstawowej z Dunkowej.

Konkurs był podzielony na dwa poziomy: klasy czwarte oraz klasy piąte i szóste razem.
W gronie uczniów klas czwartych na najwyższe miejsca zajęli następujący uczniowie:

I miejsce : MIŁOSZ SIP ( SP2 Milicz)
II miejsce : MARTYNA SKOWRON (SP Dunkowa)
III miejsce : JOANNA DŁUŻNIEWSKA (SP2 Milicz)

Spośród uczniów klas piątych i szóstych wygrali:

I miejsce : LENA DEFRATYKA (SP2 Milicz)
II miejsce : MACIEJ KOWALSKI (Sp2 Milicz)
III miejsce : MARTYNA WÓJCIK (SP2 Milicz)

Rywalizacja była naprawdę bardzo wyrównana gdyż uczniowie klas piątych i szóstych musieli wziąć udział w dogrywce czyli w odpowiedzi na pytania ustne, które wcześniej wylosowali. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami wręczonymi przez Panią wicedyrektor Renatę Górnicką, która gratulowała wspaniałych wyników i życzyła dalszych sukcesów. Wszyscy biorący udział otrzymali upominki za ciężką pracę jaką włożyli w zdobycie wiedzy na temat tak wielu krajów. Na „odstresowanie” uczniowie otrzymali słodki poczęstunek a w przerwie konkursu uczennice naszej szkoły Emilia Sokół i Natalia Smólska swoim występem muzycznym umiliły oczekiwanie na wyniki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie znowu powtórzą swój sukces.

Gratulujemy!

Organizatorki: Paulina Walczak i Krystyna Grzelczak