:: Obchody 3 Maja!

Święta majowe były w naszej szkole obchodzone bardzo uroczyście. 29 kwietnia klasy zaprezentowały się podczas Festiwalu Kultury Polskiej, natomiast 3 maja uczniowie wzięli udział w wielkiej paradzie ulicami Milicza i wysłuchali koncertu przygotowanego na tę okazję przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia.

29 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Kultury Polskiej, podczas którego klasy czwarte zaśpiewały piosenki ludowe, klasy piąte pieśni patriotyczne, a klasy szóste zatańczyły poloneza. Festiwal stał na bardzo wysokim poziomie i jury miało twardy orzech do zgryzienia.

Wyniki przedstawiają się następująco:

klasy 4

I miejsce 4d- "Czerwone jagody"
II miejsce 4b- "Czerwone jabłuszko"
III miejsce 4a "Miała baba koguta", 4c-"Lipka"

klasy 5

I miejsce - 5a-"Warszawskie dzieci", 5s- "Ułani"
II miejsce 5e- "Ballada o Janku Wiśniewskim"
III miejsce 5b- "Białe róże", 5g-"Biały krzyż"

klasy 6 taniec "Polonez"

I miejsce -klasy: B,D,I
II miejsce - klasy A,C,E.

Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy!

3 maja uczniowie i nauczyciele naszej szkoły licznie uczestniczyli w uroczystej Paradzie Konstytucji 3 Maja. Na scenie z powodzeniem zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia, którzy przygotowali na tę okazję specjalny patriotyczny repertuar. Chór szkolny, pod kierownictwem p.Sławomira Morawskiego zaśpiewał "Mazurek 3 Maja", "Marsz, marsz Polonia", "Hymn do miłości Ojczyzny" oraz "Hymn do Bałtyku". Młodych chórzystów wspierały Julianki z Ośrodka Kultury w Miliczu. Na scenie zaprezentowały się także skrzypaczki: Alicja Gregorczyk, Aleksandra Skowrońska, Julia Krysiak oraz Martyna Wójcik, na fortepianie towarzyszył im Eryk Taterka. Swoje umiejętności zaprezentowały także nauczycielki SM I Stopnia p. Anna Haisig, p. Anna Przewoźny oraz p. Grażyna Morawska. Przypominamy, że trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły www.sp2milicz.pl w zakładce Szkoła Muzyczna.