:: XVIII TURNIEJ MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW O PUCHAR BURMISTRZA MILICZA

W dniach 13- 14 maja odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Gminy Milicz, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu oraz UKS Dwójka Milicz.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego i organizacyjnego Gminy Milicz, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu, Banku Spółdzielczego w Miliczu, „Milickiej Fali” oraz OSiR w Miliczu. To między innymi dzięki zaangażowaniu tych instytucji oraz niezmordowanych trenerów i rodziców SP2 oraz UKS Dwójka Milicz, udaje się tworzyć jedną z największych imprez siatkarskich dla chłopców w Polsce. Z roku na rok milicki turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. Ilość chętnych do udziału klubów przekracza ilość dostępnych miejsc, więc organizatorzy z ciężkim sercem muszą odmawiać nawet najlepszym zespołom w kraju - liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, a nie ilość zdobytych medali. O randze zawodów świadczy obecność drużyn z bardzo odległych geograficznie miejsc. Uczestnicy turnieju to: UKS Jasieniak Gdańsk, KS Energetyk Poznań, UKS Volley Brzesko, UKS Trójka Sulechów, MUKS Grom Kalisz, SP 29 Poznań, IUKS Poznań, UKS 22 Kraków, MLKS Volley Gubin, DzMKS „Plas” Kielce, SPS 11 Kędzierzyn Koźle, Kaliska Akademia Siatkówki, UKS Dekoria Świdnica, UKS Polon Krotoszyn, MUKS Leżajsk, SPS Zbąszynek, Olavia Oława, UKS „Dwójka’ Milicz.

Co ważne - turniej nie dostarcza wartościowych nagród ani tytułów mistrzowskich, zapewnia w zamian wysoki poziom sportowy oraz świetną atmosferę. Od osiemnastu lat receptura sukcesu zawodów sprawdza się w mieście, które postawiło na siatkówkę. Głównym założeniem imprezy jest promocja minisiatkówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności siatkarskich, propagowanie siatkówki jako formy spędzania wolnego czasu, kierowanie zainteresowań dzieci i młodzieży na sport i kulturę fizyczną, wyzwalanie pokładów energii, przeżywanie pozytywnych emocji w ramach sportowej rywalizacji, zaszczepienie w młodych ludziach zamiłowania do uprawiania wszelkich form sportu, do zdrowego, higienicznego trybu życia przy poszanowaniu umiejętności sportowych. Celem turnieju jest podnoszenie umiejętności w prawdziwej sportowej rywalizacji. Zawodnicy muszą zaprezentować swoje umiejętności, walczyć z szacunkiem do przeciwnika, przestrzegać zasad fair-play, radzić sobie zarówno z wygraną, jak i porażką. Chęć osiągnięcia jak najlepszych wyników ma wywołać motywację do podwyższania umiejętności na treningach. Sędziowanie w turnieju jest formą wolontariatu starszych uczniów, którzy uczą się przestrzegania zasad, uczciwej rywalizacji, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji.

Turniej rozgrywany był w sali gimnastycznej SP 2 na czterech równoległych boiskach oraz w hali sportowej Gimnazjum w Miliczu na 7 równoległych boiskach. Mecze sędziowali uczniowie z klas sportowych. Otwarcie turnieju uświetnił swoim przybyciem absolwent „Dwójki” Damian Wojtaszek, występ szkolnego zespołu „Dwójeczka”, którego opiekunem jest pani Aleksandra Kątnik, Wojciech Cieślik - uczeń klasy VI c - koncertem akordeonowym oraz sygnaliści z Technikum Leśnego w Miliczu.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwają wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego w SP 2. Organizację Turnieju wspierają pracownicy obsługi i administracji szkoły.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał zastępca burmistrza Sławomir Strzelecki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu Jolanta Wybierała, którzy również wręczyli zwycięstwom nagrody i medale.

WYNIKI KOŃCOWE:

Klasyfikacja końcowa klas IV

1. UKS Trójka Sulechów I
2. SPS Zbąszynek I
3. IUKS Jedynka Poznań II
4. POLON KROTOSZYN I
5. UKS VOLLEY BRZESKO I
6. UKS TRÓJKA SULECHÓW III
7. MLKS VOLLEY GUBIN I
8. UKS DEKORIA ŚWIDNICA I
9. MUKS LEŻAJSK
10. KS ENERGETYK POZNAŃ III