:: Wyjazd do multicentrum - 15.04.2011

Wycieczka do Wrocławia odbyła się 15.04.2011r. Zbiórka była o godzinie 6:00 na zajezdni autobusowej przy naszej szkole. Jechało dwudziestu pięciu uczniów i dwie opiekunki. W wycieczce brali udział także uczniowie z Krośnic. Do Wrocławia dojechaliśmy bez żadnych kłopotów. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania kościoła, później poszliśmy do muzeum przyrody. Było tam dużo gatunków zwierząt, ptaków, itd. Byliśmy jeszcze jedną godzinę w galerii Dominikańskiej, gdzie można było coś zjeść i kupić. Gdy wyszliśmy z galerii, pojechaliśmy tramwajem do MultiCentrum.
Tam nauczyliśmy się, że:
- koło jest potrzebne w życiu codziennym,
- jak działa bateria słoneczna
- prąd może być wytwarzany dzięki wodzie, słońcu i przez wiatr.
Układaliśmy także klocki, które po przyłączeniu silniczka, kręciły się lub obracały. Można było ułożyć między innymi małe wiatraki, samochody, karuzele lub wymyślić coś samemu.
Uważam, że było bardzo ciekawie i naukowo. Na tej wycieczce dużo się dowiedziałem.
FILIP PENCONEK KLASA 6B