:: Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

29.04. 2011r. w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” grupa uczniów klas IV-VI pod opieką pani Karoliny Gustowskiej i pani Magdaleny Dwojak wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego - Góry Złote. Celem wycieczki było poznawanie dziedzictwa kulturalnego, naukowego, historycznego i przyrodniczego Kotliny Kłodzkiej, rozwijanie zainteresowań w obszarze nauk przyrodniczych, pogłębianie wiedzy historycznej i geograficznej poprzez zwiedzanie sztolni i poznanie technik płukania złota.

Wraz z uczniami z SP w Niemczy nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Górnictwa w Złotym Stoku, sztolnię, brali udział w zajęciach edukacyjnych – płukanie złota oraz wyrabianie monet. Następnie zobaczyli rynek, kamienny most gotycki oraz twierdzę w Kłodzku. Po zwiedzeniu miasta udali się do Lądka Zdrój, gdzie spacerowali po Parku Zdrojowym i spróbowali wody o właściwościach leczniczych. Na zakończenie wycieczki odwiedzili Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Z wycieczki, której towarzyszyła słoneczna pogoda, dzieci wróciły w dobrych humorach i pełni wrazeń.