:: Wycieczka

Dnia 8 października 2010r. 20 uczniów pod opieką pani Anny Papierowskiej i pani Marzeny Krysiak wspólnie z uczniami SP w Smolnej wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Rezerwatu Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie.

Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie Muzeum Górnictwa Złota w Złotym Stoku, gdzie mieliśmy zajęcia edukacyjne – płukanie złota. Następnie po przejeździe do Lądka Zdroju zwiedzaliśmy miasto oraz Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech”, gdzie wszyscy spróbowali wody zdrojowej. Po obejrzeniu innych ciekawych zabytków miasta: kościoła Parafialnego Narodzenia NMP oraz mostu św. Jana udaliśmy się do Kletna. Po krótkim oczekiwaniu pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych jaskiń. Najbardziej podobały nam się ozdobione stalaktytami i stalagmitami sale znajdujące się wzdłuż całej długości jaskini. Zaciekawienie wzbudziły śpiące nietoperze. Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.