:: Konkurs Solfeżowy

2. kwietnia w auli szkoły muzycznej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy, którego pomysłodawcą była nauczycielka przedmiotów teoretycznych - Agata Adamczyk. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół muzycznych I st. z Gostynia, Oławy oraz Milicza. Konkursowicze oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: I - klasy IVC6 i IIC4 oraz II - klasy VC6 I IIIC4. W jury zasiedli nauczyciele w/w szkół, którzy oceniali sprawność, płynność i estetykę czytania nut głosem oraz realizowania przebiegów rytmicznych. Uczniowie losowali zestawy, w których znalazły się cztery zadania solfeżowe: 1. zadanie melodyczno-rytmiczne do przygotowania, 2. zadanie melodyczno-rytmiczne a vista, 3. zadanie rytmiczne a vista, 4. dwugłosowe zadanie rytmiczne do przygotowania. Walka była wyrównana. Nasza szkoła może pochwalić się sukcesem, gdyż jeden z uczniów - Konrad Kozak zajął w tych międzyszkolnych starciach drugie miejsce w II kategorii wiekowej. Serdecznie mu gratulujemy.