logophoto

:: Pasowanie

W ubiegły poniedziałek 15 października 2012r. w auli odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Dla uczniów oraz ich rodziców była to wyjątkowa uroczystość.

Uczniowie klasy I dziecięcej i klasy I młodzieżowej po złożeniu ślubowania zostali pasowani na ucznia przez dotknięcie lewego ramienia smyczkiem. Pasowania dokonała dyrektor szkoły Jolanta Wybierała. Raz po raz błyskały flesze, bo przecież każdy rodzic starał się to uwiecznić, siedząc nawet na drugim końca sali.

W szkole obecnie uczy się 81 uczniów, w tym 5 w klasie I C6 (dziecięcej) oraz 9 w klasie I C4 (młodzieżowej). Każdy uczeń rozpoczynający naukę w szkole otrzymał na pamiątkę teczkę z nadrukiem logo szkoły oraz zeszyt nutowy.

Uroczystość pasowania poprzedził krótki koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej prowadzony przez panią Agatę Adamczyk. Jako pierwsza zaprezentowała się na scenie Aleksandra Andrzejewska – uczennica z II klasy skrzypiec p.Karoliny Krężelewskiej. Wykonała utwór „Polka” (E.Iwan). Następnie: Patrycja Kuśnierz z III klasy fortepianu p.Anny Przewoźny – Etiuda D-dur (H.Lemoine), Martyna Buraczewska z klasy II fletu p.Agnieszki Pisiałek – Dawidiuk – Marsz (G.Eugel), Karolina Stach z klasy V skrzypiec p.Karoliny Cel – Gawot (F.Gossec), Karol Muszyński z klasy II klarnetu p.Bernarda Pyczkowskiego – Piosenka francuska (W.A.Mozart), Julia Banaszek z klasy III gitary p.Leszka Zaleskiego – Preludium D -dur (F.Carulli). Zaprezentował się również młodszy chór szkolny prowadzony przez p.Dorotę Macalak w utworze „Nasza klasa” (Kwiatkowska, Gellner). Uczniom akompaniowali: p.Krzysztof Szymkiewicz, p.Anna Przewoźny, p.Agnieszka Pisiałek – Dawidiuk.

Uczniowie klas I przedstawili wierszyki związane z instrumentami muzycznymi: Tomasz Styrna I Sandra Kubiszyn – „Słoń i fortepian”, Amelia Chałupczak - „Pies metronom”, Julia Smółka – „Ślimak i żabka”, Martyna Wójcik – „Dżdżownica Akolada, Błażej Klus – „Kornik i kornet”.

Ostatni na scenie wystąpił chór szkoły muzycznej prowadzony przez p.W. Drab z „Piosenką” (W.A.Mozart). Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a dyrektor szkoły podziękowała za życzenia, pamięć uczniom, ich rodzicom, a pasowanym uczniom pogratulowała i życzyła powodzenia, sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności muzycznych.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031