:: Apel

Dnia 12 listopada w biało-czerwono udekorowanej auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu odbył się uroczysty apel. Zebranych powitał prowadzący Wawrzyniec Sokołowski. Podczas apelu wystąpili uczniowie recytujący wiersze patriotyczne (Karolina Kowalska, Maria Mikołajczak, Marcelina Szydłowska, Ola Jach, Wawrzyniec Sokołowski, Daniel Misiek, Konrad Kozak), a chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne i żołnierskie. W wykonaniu młodszego chóru usłyszeliśmy pieśni „Ułani”, „O mój rozmarynie”, starsi uczniowie zaśpiewali pieśń „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Rys historyczny związany z odzyskaniem niepodległości przedstawiła Nadia Kłos. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz podsumowaniem pani dyrektor szkoły, która przytoczyła słowa francuskiego filozofa Michela de Montaigne –„Naszym obowiązkiem jest kształtowanie charakteru”, a uroczystości takie jak ta związana z Rocznicą Odzyskania Niepodległości, jest dobrą lekcją charakteru dla jej uczestników.