:: Koncert zimowy

20 stycznia w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Miliczu odbył się koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu.

Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor szkoły Jolanta Wybierała, gości: p.Edytę Jachimowską – dyrektora Ośrodka Kultury w Miliczu, byłą kierownik szkoły, przewodniczącego Rady Rodziców – Tomasza Kowalskiego, rodziców, nauczycieli, uczniów. Szczególnie serdecznie dyrektor przywitała babcie i dziadków i to im właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka dedykowała koncert, który dalej poprowadziła Wioletta Drab. W koncercie wystąpili:
1. Zespół smyczkowy prowadzony przez p. K. Krężelewską w składzie: Aleksandra Hyś, Karolina Glass, Jagoda Jarczewska, Nadia Kłos, Adrianna Marek, Aleksandra Zacharewicz wykonał utwór Kanon D-dur J. Pachelbelego.
2. Karolina Kowalska kl. IV C6 fletu poprzecznego – J. Andersen –Kołysanka
3. Julia Banaszek kl. III C6 gitary – A. Meissonier – walc A-dur
4. Julia Krysiak kl. III C6 skrzypiec – E. Iwan – Kujawiak
5. Jagoda Jarczewska kl.IV C6 skrzypiec – A. Vivaldi – Koncert a-moll, cz.III
6. Aleksandra Zacharewicz z kl.C6 skrzypiec – R. Schumann – Marzenie
7. Aneta Zimoch z kl.II C4 fortepianu – E. Grieg – Melodia ludowa oraz Taniec Norweski
8. Nadia Kłos z kl.VI C6 skrzypiec – G.Ellerton – Zingaresca
9. Konrad Kozak z kl.IV C4 saksofonu – R.Binge – Koncert, cz.II
10. Duet klarnetowy: Andrzej Marusiak i Weronika Kołaczyk z kl.IV C4 – J.S. Bach – Menuet
11. Julia Kłonowska z kl.II C4 gitary – T.Stachak – Minutowa Bossa
12. Zespół gitarowy prowadzony przez p. L. Zaleskiego w składzie: Anna Olszczyńska, Julia Banaszek, Julia Kłonowska, Maksymilian Mól, Jakub Gierszon – Sting – Englishman In New York, Mędrcy Świata
13. Duet gitarowy: Aneta Zimoch II C4 i Julia Wołynia V C6 – Gdyśliczna Panna
14. Duet fortepianowy na cztery ręce: Szymon Łochowski i Jan Konopacki z kl. V C6 – kolędy: Wśród nocnej ciszy i Pójdźmy wszyscy do stajenki
15. Zespół fletowy prowadzony przez p.Agnieszkę Pisiałek – Dawidiuk w składzie: Aleksandra Jach, Karolina Kowalska, Marcelina Szydłowska, Barbara Słodzińska, Izabela Wołyniak – L. Searle – Snow Bells
15. Chór szkolny prowadzony przez p.Wiolettę Drab, przy wsparciu p. D. Macalak wykonał kolędy: Z Narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu, Wżłobie leży oraz pieśni świąteczne: Omijam grzechy jak kałuże, Dzwonki sań.
Akompaniowali – p. Anna Przewoźny i p. Krzysztof Szymkiewicz. Dekorację sali – przepiękne anioły nawiązujące do atmosfery świątecznej i zimowej wykonała p. K. Szydłowska.