:: Filharmonia Dla Młodych

17.04. kolejna grupa uczniów szkoły muzycznej wzięła udział w Filharmonii dla Młodych „Poloneza czas zacząć”. W czasie koncertu wykonano polskie tańce narodowe. Wspaniała muzyka, barwne stroje oraz kunszt taneczny artystów zapewniły słuchaczom wiele niezwykłych przeżyć i doświadczeń artystycznych. Podczas koncertu uczniowie stali się uczestnikami zabawy ludowej, potem przenieśli się na dwór szlachecki, by obejrzeć piękne stroje, zatańczyć poloneza, zamaszystego mazura. Rytmy i melodie polskich tańców od wielu lat inspirowały naszych kompozytorów, dlatego podczas koncertu nie zabrakło także tańców stylizowanych. Gościem koncertu była para taneczna z Baletu Dworskiego Cracovia Danza, której towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej pod batutą dyrektora Filharmonii – Andrzeja Kosendiaka. Uczniowie po wyjątkowo udanym koncercie wrócili pełni wrażeń artystycznych. Wyjazd organizowała p.A.Adamczyk oraz p.A.Pisiałek – Dawidiuk.

27.02.2013r. uczniowie szkoły muzycznej z klas IV-VI C6 i I-IV C4 wraz z opiekunami wyjechali na koncert z cyklu ,, Filharmonia Dla Młodych " do Filharmonii Wrocławskiej. W koncercie zatytułowanym ,, Różne oblicza perkusji" zaprezentował się zespół Wrocławskich Perkusistów ( WP ), który składa się z muzyków urodzonych, wykształconych i działających we Wrocławiu.

Muzycy zaprezentowali instrumenty melodyczne i rytmiczne w najróżniejszych zestawach, często nawiązując kontakt z publicznością i zaskakując ją swoją pomysłowością i poczuciem humoru. Reakcje widowni, dość zróżnicowanej pod względem wieku, były bardzo spontaniczne i żywiołowe.

W programie koncertu znalazły się utwory z gatunku multipercussion, teatru instrumentalnego, bodypercussion, zawierające elementy muzyki jazzowej i etnicznej. Repertuar był bardzo zróżnicowany i każdy ze słuchaczy znalazł w nim coś dla siebie. Po zakończeniu koncertu muzycy chętnie rozmawiali z młodzieżą oraz rozdawali autografy.
G.Caccini - Ave Maria
J.Green - Xylophonia / opr. Bob Becker
J.Lent - The Ragtime Drummer / opr. Bill Cahn
A.Piazzolla - Adios Nonino / opr. Andrzej Waloszczyk