:: Konkurs Solfeżowy

15.04. odbył się w szkole muzycznej II Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy. W konkursie wzięło udział 15 osób z 4 szkół muzycznych: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu – 2 osoby; Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Jadwigi Szajny -Lewandowskiej w Oławie – 5 osób, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Józefa Seidlera w Gostyniu – 3 osoby, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – 5 osób. Komisja konkursowa w składzie: Agata Adamczyk, Wioletta Drab, Magdalena Raczkowska, Bożena Kliber ustaliła następujące wyniki:
 I kategoria: (klasa IV C6 i klasa II C4)
I miejsce - Lena Fiedor - Wrocław
II miejsce - Jakub Trendewicz - Wrocław
III miejsce - Katarzyna Kaczmarek - Gostyń

II kategoria: klasa V C6 i klasa III C4
I miejsce – Dominika Szyler - Oława
II miejsce – Julia Kunert – Wrocław
III miejsce – Aleksandra Lenkiewicz - Wrocław

III kategoria: klasa VI C6 i klasa IV C4
I miejsce – Konrad Kozak - Milicz
II miejsce – Nela Boczar - Oława
III miejsce – Agnieszka Wieczorek - Gostyń

Wśród laureatów jest uczeń naszej szkoły muzycznej, również uczeń klasy II I LO w Miliczu - Konrad Kozak. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności prawidłowego i świadomego czytania nut głosem oraz poprawnego rytmicznie realizowania ćwiczeń solfeżowych, kształcenie precyzyjnej intonacji, słuchu harmonicznego, poczucia rytmu i równego pulsu. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VI cyklu sześcioletniego oraz II – IV cyklu czteroletniego szkoły muzycznej I stopnia. Uczniowie realizowali cztery rodzaje zadań solfeżowych: zadanie melodyczno-rytmiczne, dwugłosowe zadanie melodyczno-rytmiczne lub rytmiczne, zadanie melodyczno-rytmiczne á vista, zadanie rytmiczne á vista.