:: Warsztaty fortepianowe

17 - 18.04. w szkole muzycznej organizowane były warsztaty pianistyczne dla uczniów klas fortepianu. Warsztaty poprowadził dr Maciej Pabich - adiunkt w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Po przeprowadzonych dla uczniów i nauczycieli warsztatach w auli szkoły odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu tego urodzonego w 1973 roku w Ostrowie Wielkopolskim muzyka.

p. Dr Maciej Pabich Prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą. Koncertował jako solista recitali, koncertów kameralnych i koncertów symfonicznych w wielu miastach w Polsce, we Francji, Niemczech, na Węgrzech oraz w Rosji. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami, m. in. J. Salwarowskim, J.Simonowem, J. Maksymiukiem, A. Duczmal, B. Jarmołowiczem. Z upodobaniem występuje również jako kameralista. Jest laureatem II nagrody oraz wielu nagród pozaregulaminowych dla najlepszego Polaka na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu w 1999 r. W 1997 r. został laureatem Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta we Wrocławiu. Władze samorządowe Poznania w ramach Nagrody Artystycznej Miasta Poznania za 1999 r. przyznały M. Pabichowi Stypendium dla Młodych Twórców. Jury powołane przez Oficynę Wydawniczą „Głosu Wielkopolskiego” przyznało M. Pabichowi „Medal Młodej Sztuki” – prestiżową nagrodę środowiska poznańskiego. W maju 2003 roku otrzymał tytuł doktora sztuki muzycznej. Zajmuje się też pedagogiką; jego uczniowie i studenci zdobywają laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Prowadzi liczne zajęcia warsztatowe dla pianistów w kraju i za granicą. W koncercie, który bardzo podobał się zgromadzonym słuchaczom, uczniom, rodzicom, nauczycielom, pianista zaprezentował m.in. utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Franciszka Liszta oraz barwnie opowiadał o historii muzyki oraz przytaczał anegdoty związane z kompozytorami prezentowanych utworów.