:: Stypendium dla Soni

W czwartek 27.06.2013r. w nowo powstałym Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu zostały wręczone stypendia sportowe, nagrody rzeczowe oraz finansowe dla zawodników i trenerów gminy Milicz . W/ W nagrody wręczał burmistrz Gminy Milicz Pan Paweł Wybierała oraz zaproszeni goście. Wśród przedstawicieli klubów – prezesów, dyrektorów szkół, sponsorów, przedstawicieli firm i licznie zebranych gości na uroczystą Galę został również zaproszony Wice Prezes PZTS i jednocześnie Prezes DOZTS Pan Kamil Skrzypczak. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się od prezentacji filmu o miliczaninie druhu Bolesławie Zajiczku. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Milicz, który w paru zdaniach zaprezentował licznie zebranym gościom inwestycje, które w ostatnich latach udało się zrealizować na ziemi milickiej.

Wśród dwunastki stypendystów głównie zapaśników, jako jedyna dziewczynka stypendium sportowego otrzymała tenisistka stołowa Sonia Gendera uczennica milickiej „ Dwójki”, której stypendium wręczył Wice Prezes PZTS Kamil Skrzypczak. Nie był to jednak koniec miłych chwil dla przedstawicielki celuloidowej piłeczki. Dodatkowo z rąk włodarza milickiej gminy Sonia otrzymała również nagrodę rzeczową za wybitne wyniki sportowe w roku 2012. Na koniec głos zabrał radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pan Dariusz Stasiak, który podkreślił ,że bacznie przygląda się wynikom Soni. Po części oficjalnej nagrodzeni zawodnicy, trenerzy oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek, gdzie mogli poruszyć wiele aspektów i tematów w nawiązaniu do dyscyplin sportowych oraz wspólnie się sfotografować.

Nazajutrz na zakończenie roku szkolnego Sonia uczennica klasy 4 „ A” odebrała z rąk pani Jolanty Wybierała Dyrektor SP 2 nagrodę książkową za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.