:: JKTS OPEN 2013

W dniach 12-13.08.2013r. w Jastrzębiu Zdrój odbył się XXXXI Międzynarodowy Turnie w tenisie stołowym „ JKTS OPEN 2013” o „ Puchar Prezydenta Jastrzębia Zdroju. W pierwszym dniu zawodów odbył się turniej drużynowy, w którym wystartowała uczennica naszej szkoły Sonia Gendera. Jej partnerką w drużynie była Dominika Gilewska z Białegostoku. Obecnie są to dwie najlepsze żaczki w kraju, a wyniki jakie osiągnęły były rewelacyjne. W kategorii młodziczek ( dziewczynki do 6 klasy szkoły podstawowej) zajęły I miejsce. W kategorii kadetów ( uczniowie 1 i 2 klasy szkoły gimnazjum)wywalczyły I miejsce. Tam dziewczęta rywalizowały głównie z drużynami chłopięcymi. Natomiast w kategorii juniorek ( 3 gimnazjum i liceum) w grze finałowej uległy zawodniczkom Roju Żory na co dzień występującym w II lidze. Warty podkreślenia jest fakt, że mecz ten stał na bardo wyrównanym poziomie i zakończył się rezultatem 2:3.

Nazajutrz miliczanka rozpoczęła swoje zmagania od gier pojedynczych. W kategorii młodziczek w pojedynku finałowym Sonia uległa swojej partnerce z Białegostoku i zajęła drugą lokatę. Tym samym Dominika zrewanżowała się Soni za przegraną w Mistrzostwach Polski żaczek, które w marcu odbyły się w Tczewie. W kategorii kadetek Sonia nie miała sobie równych zdobywając I miejsce. W kategorii juniorek została sklasyfikowana na pozycjach 5-8. A na zakończenie w parze z reprezentantką Ósemki Białystok dołożyły jeszcze złoto w grze deblowej. Prezes Przybylski był zadowolony nie tylko ze startu swojej podopiecznej, ale również z faktu nawiązania współpracy z trenerem Zdzienieckim i jego zawodniczką - Dominika Gilewska.

Od lewej stoją: Tadeusz Zdzienicki, Dominika Gilewska, Sonia Gendera, Andrzej Przybylski, Rafał Gendera.