:: Grand Prix Polski

Sonia zagra w Grand Prix Polski w Krakowie

Kolejny, tym razem milowy, krok swojej karierze tenisowej zrobiła zawodniczka milickiego „ Smecza” Sonia Gendera. Podczas I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego kadetek i kadetów zajęła sensacyjną drugą pozycję i tym samym wywalczyła bezpośredni awans do Ogólnopolskiego Turnieju dziewczynek do drugiej klasy gimnazjum. Zawody odbyły się 08.09.2013r w milickiej hali sportowej i zgromadziły 56 tenisistów i 38 tenisistek z całego województwa dolno śląskiego. Oprócz Sonii w zawodach zagrał Piotr Raczek, który do zawodów został rozstawiony z bardzo wysokim 8 numerem. Mimo dogodnej pozycji startowej Piotr uplasował się na miejscu 17-20, wygrywając 4 mecze i przegrywając jeden pojedynek. Niestety porażka na początku turnieju zadecydowała, że Piotrek musiał zadowolić się miejscem pod koniec drugiej dziesiątki.

Sonia jest uczennicą piątej klasy i jest to jej pierwszy rok w kategorii młodziczek, ale wielokrotnie udowadniała, że w konfrontacji z zawodniczkami starszych kategorii potrafi nawiązać równorzędną walkę. Jednak nikt nie liczył na jej awans do OTK Krakowie. Pierwsze trzy partie podopieczna prezesa Przybylskiego przechodzi bez straty seta (odpowiednio: K. Ożga- Stronie Śląskie, M. Pietkiewicz – 12 Wrocław, N. Malicha – AZS AWF Wrocław). Pojedynek o wejście do ścisłego finału to konfrontacja Sonii z utytułowaną zawodniczką Stronia Śląskiego A. Borszowską (do tej pory ani razu nasza reprezentantka nie zwyciężyła z gimnazjalistką z Doliny Kłodzkiej). Wynik po czterech setach 3:1 i 10:7 dla Sonii. Wydawać by się mogło, że zdobycie jednej piłeczki dającej jej upragniony finał to tylko formalność. Ku rozpaczy zawodniczki i jej ojca Rafała, pojedynek kończy się zwycięstwem starszej rywalki 4:3. A dla zawodniczki miejscowego klubu walka o jak najlepszą pozycję zaczęła się od nowa.

Kolejne mecze miliczanka wygrywa 3:0 z S. Butrym – Włosień, 3:1 z N. Malichą. W walce o drugą pozycję los skojarzył ponownie Sonię z A. Borszowską. Tym razem nasza reprezentantka nie popełnia tych samych błędów i wygrywa ostateczny bój 3:0 sprawiając sobie, milickim kibicom, prezesowi Przybylskiemu i tacie wspaniałą niespodziankę.