logophoto

:: Grand Prix Polski

Sonia zagra w Grand Prix Polski w Krakowie

Kolejny, tym razem milowy, krok swojej karierze tenisowej zrobiła zawodniczka milickiego „ Smecza” Sonia Gendera. Podczas I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego kadetek i kadetów zajęła sensacyjną drugą pozycję i tym samym wywalczyła bezpośredni awans do Ogólnopolskiego Turnieju dziewczynek do drugiej klasy gimnazjum. Zawody odbyły się 08.09.2013r w milickiej hali sportowej i zgromadziły 56 tenisistów i 38 tenisistek z całego województwa dolno śląskiego. Oprócz Sonii w zawodach zagrał Piotr Raczek, który do zawodów został rozstawiony z bardzo wysokim 8 numerem. Mimo dogodnej pozycji startowej Piotr uplasował się na miejscu 17-20, wygrywając 4 mecze i przegrywając jeden pojedynek. Niestety porażka na początku turnieju zadecydowała, że Piotrek musiał zadowolić się miejscem pod koniec drugiej dziesiątki.

Sonia jest uczennicą piątej klasy i jest to jej pierwszy rok w kategorii młodziczek, ale wielokrotnie udowadniała, że w konfrontacji z zawodniczkami starszych kategorii potrafi nawiązać równorzędną walkę. Jednak nikt nie liczył na jej awans do OTK Krakowie. Pierwsze trzy partie podopieczna prezesa Przybylskiego przechodzi bez straty seta (odpowiednio: K. Ożga- Stronie Śląskie, M. Pietkiewicz – 12 Wrocław, N. Malicha – AZS AWF Wrocław). Pojedynek o wejście do ścisłego finału to konfrontacja Sonii z utytułowaną zawodniczką Stronia Śląskiego A. Borszowską (do tej pory ani razu nasza reprezentantka nie zwyciężyła z gimnazjalistką z Doliny Kłodzkiej). Wynik po czterech setach 3:1 i 10:7 dla Sonii. Wydawać by się mogło, że zdobycie jednej piłeczki dającej jej upragniony finał to tylko formalność. Ku rozpaczy zawodniczki i jej ojca Rafała, pojedynek kończy się zwycięstwem starszej rywalki 4:3. A dla zawodniczki miejscowego klubu walka o jak najlepszą pozycję zaczęła się od nowa.

Kolejne mecze miliczanka wygrywa 3:0 z S. Butrym – Włosień, 3:1 z N. Malichą. W walce o drugą pozycję los skojarzył ponownie Sonię z A. Borszowską. Tym razem nasza reprezentantka nie popełnia tych samych błędów i wygrywa ostateczny bój 3:0 sprawiając sobie, milickim kibicom, prezesowi Przybylskiemu i tacie wspaniałą niespodziankę.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031