:: Mini Cup 2013

Sonia zagra u Lucjana Błaszczyka

W dniach 21-22 W Drzonkowie koło Zielonej Góry odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego „ Mini Cup Drzonków 2013”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów był wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, legenda tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk. Zawody zostały rozegrane w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji i zgromadziły rekordową liczbę uczestników, która przekroczyła ponad 200 osób. Oprócz zawodników z Polski organizatorzy gościli ekipy z Niemiec i Luksemburga. W zawodach wystartowała nadzieja milickiego tenisa stołowego, zawodniczka miejscowego „ Smecza” Sonia Gendera. Nasza reprezentantka wystartowała w kat. młodziczek czyli dziewczynek do 6 klasy szkoły podstawowej. W tej kategorii do rywalizacji przystąpiły 42 zawodniczki, które zostały podzielone na 8 grup. Zawody dla naszej piątoklasistki rozpoczęły się w sobotę od gier grupowych. Rozstawiona do turnieju z numerem pierwszym Sonia bez żadnych kłopotów wygrała swoje mecze po 3:0 z A. Ławińską z Czarnkowa, A. Maślak z Czaczy, z K. Przylibską z Wrocławia i W. Balicką z Zaboru.

Niedzielny poranek to tzw. gry pucharowe czyli porażka eliminuje zawodnika w walce o 1. miejsce. W walce o ósemkę Sonia pokonuje 3:0 A. Nawrot ze Słońska, w ćwierćfinale nie daje szans 3:0 P. Dolińskiej z Osna. W partii półfinałowej również triumfuje 3:0 pokonując N.Skórzewską z Gorzowa i w meczu dającym jej pierwszą pozycję zwycięża M. Jarecką z Jelcza – Laskowice 3:0. W całym turnieju podopieczna A. Przybylskiego rozegrała osiem pojedynków nie przegrywając żadnego seta. Warty zauważenia jest fakt, że podczas sześciu finałowych pojedynków żaków, żaczek , młodzików, młodziczek, kadetów i kadetek, które odbywały się jednocześnie, oczy Lucjana Błaszczyka były zwrócone na miliczankę. I to właśnie nasz mistrz po wygraniu przez Sonię partii finałowej jako pierwszy złożył jej gratulacje za zwycięstwo. Oprócz nagród rzeczowych , które otrzymywały pierwsze cztery zawodniczki, Sonia jako triumfatorka w kat. młodziczek wywalczyła sobie specjalną nagrodę, a mianowicie treningi w Akademii Lucjana Błaszczyka.