:: Grand Prix

W dniach 27-29.09.2013r. w Bilczy (woj. świętokrzyskie) został rozegrany I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodziczek i młodzików, czyli dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej. Od nowego sezonu Polski Związek Tenisa Stołowego zmienił formułę rozgrywania tych zawodów oraz nazwę na Grand Prix Polski Młodziczek. Od czwartku do niedzielnych finałów w kat dziewczynek wystartowało 78 zawodniczek, w tym miliczanka uczennica milickiej dwójki Sonia Gendera. Zawodniczka miejscowego Smecza z racji dobrej dyspozycji w ubiegłym sezonie zgromadziła 138 pkt. co skutkowało rozstawieniem do imprezy z numerem 11. Taki stan, rzeczy dawał Podopiecznej A. Przybylskiego występ w turnieju głównym. Dlatego też Sonia swoje zmagania rozpoczęła od gier grupowych w sobotni poranek. Jej rywalkami były J. Tomecka z Mysłowic, A. Konicka z Międzyzdrojów oraz M. Zielińska z Lubonia. Miliczanka bez straty seta wygrała swoją grupę i w spotkaniu o 16- stkę jej rywalką była P.Moska z Wieruszowa, którą pokonała 3:1. Kolejną rywalką Soni była faworyzowana Z. Błażejewicz z Chełmna. Ku radości ojca zarazem trenera Soni Rafała jego podopieczna niespodziewanie wygrywa pojedynek dający jej finałową ósemkę 3:1. W tej sytuacji było jasne, że reprezentująca Milicz tenisistka ma zagwarantowany udział w kolejnym Grand Prix Polski młodziczek, które w grudniu odbędą się w Warszawie.

W niedzielny poranek nasza reprezentantka miała zmierzyć się z J. Sokołowską z Kolna i ewentualna wygrana dawała Soni miejsce w pierwszej czwórce. W ocenie trenera Soni wygrana w tym pojedynku nie byłaby niespodzianką, byłaby to sensacja. To, że Sonia wygrała z Z. Błażejewicz to już duży krok w przód. Niedzielna przegrana z reprezentującą Kolno Sokołowską to nie powód do zmartwień. Zawodniczka ta była znacznie lepsza i zasłużenie wygrała z Sonią. W kolejnych setach Soni brakowało już wiary w odniesienie zwycięstwa, stąd wynik 0:3. Mimo to 5 miejsce w Polsce to bardzo dobry wynik. Zauważmy, że poprawiła się o 6 miejsc. Dodatkowo jej rywalki do szóstoklasistki. A rok różnicy to bardzo dużo. Tym rezultatem Sonia wygrała sobie prezent imieninowy. Korzystając z okazji składamy Soni najlepsze życzenia imieninowe 30.09. dużo zdrowia, wielu wygranych, wspaniałych wyników w nauce, cierpliwości w dążeniu do postawionych celów oraz spełnienia marzeń.