:: Podium Soni w WTK Kadetek

Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka naszej szkoły i milickiego klubu tenisowego podczas II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego kadetek. Zawody odbyły się w Stroniu Śląskim 27.10.2013r i zgromadziły na starcie 32 zawodniczki i 62 chłopców. W imprezie uczestniczyła miliczanka Sonia Gendera, która do turnieju została rozstawiona z numerem czwartym. Sonia w rywalizacji z tenisistkami do 2 klasy gimnazjum zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Po drodze pokonała kilka wymagających rywalek odnosząc 5 zwycięstw ( z W.Ożgą 3:0, M.Jarecką 3:0, N. Malichą 4:2, S. Butrym 3:1, U. Kwiatkwoską 3:0) i dwie porażki ( A. Ciurą 0:4 i N.Matwiszyn 0:3). Pierwsze dwie zawodniczki wywalczyły bezpośredni awans do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego. Mimo to wygrana Soni z zawodniczką dolnobrzeskiej Rokity Ulą Kwiatkowską i zajęcie trzeciego miejsca daje naszej tenisistce bonus wystąpienia w turnieju głównym. Spowodowane jest to faktem, że listopadowe zawody odbędą się w Brzegu Dolnym, a gospodarz może wystawić jedną zawodniczkę ze swojego województwa w sytuacji, gdy któraś z tenisistek nie potwierdzi udziału zawodach. Sytuacja ta jest tym cenniejsza, że Sonia jest jeszcze młodziczką i po raz drugi w tym sezonie ma szansę zagrania Grand Prix Polski Kadetek.