:: Dalsze rozgrywki Soni

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów VI Memoriał Łukasza Buchera w Borowie

W niedzielę 10 XI, na 13 stołach, w Hali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozgrywany był II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów ( uczniowie do 2 klasy liceum). Do turnieju zgłosiło się 29 zawodniczek i 79 zawodników. Na starcie nie zabrakło uczennicy milickiej „ Dwójki”, która po raz drugi w tym sezonie sprawiła miłą niespodziankę, pokonując starsze i bardziej utytułowane rywalki. W pierwszym swoim meczu miliczanka 3:1 pokonała Wielgus Roksanę z Księgienic. W drugim pojedynku odniosła kolejne zwycięstwo z Ulą Kwiatkowską z Dolnobrzeskiej „Rokity” również 3:1. W meczu dającym Soni finał jej rywalką była faworyzowana zawodniczka Śnieżnika Stronie Śląskie Anna Węgrzyn ( obecnie NR 1 w Polsce w kat. młodziczek). Mimo dzielnie stawianego oporu nasza uczennica przegrywa to starcie 0:4. W kolejnym meczu zawodniczka miejscowego Smecza na swej drodze ma Aleksandrę Ciurę, która przed dwoma tygodniami nie dała naszej piątoklasistce żadnych szans podczas II WTK Kadetek. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i dramatycznej końcówce miliczanka triumfuje 3:2 i przechodzi do dalszego szczebla turnieju. Kolejny mecz to pojedynek z drugą sióstr bliźniaczek, tym razem Katarzyną Węgrzyn. Warte podkreślenia jest, że Sonia w dotychczasowych zmaganiach z zawodniczką Śnieżnika nie ugrała nawet seta. Otwarcie w wykonaniu naszej reprezentantki jest imponujące i to właśnie ona prowadzi 0:1. Kolejne sety to bardzo ładne wymiany, z których zwycięską ręką wychodzi rywalka Soni. Pojedynek kończy się wygraną zawodniczki ze Stronia. A nasza uczennica ostatecznie zajmuje 7 lokatę.

11 XI kolejnym etapem rozgrywek było woj. wielkopolskie. Nikt nie spodziewał się wygranej w zawodach naszej uczennicy. W VI Memoriale Łukasza Buchera w Borowie w sumie wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników, głównie z Wielkopolski. W kategorii kobiet Sonia zajęła bardzo dobrą 5 pozycję. Dwukrotnie pokonała najlepszą kadetkę tego województwa 3:2 i 3:0 A.Chudy. Bardzo cenne było spotkanie z seniorką Nowaczyk Natalią, które Sonia przegrała 3:1. Mimo znaczącej różnicy wieku ( 11 lat) warto zaznaczyć, że był to bardzo wyrównany pojedynek. Przy stanie 1:1 i końcówce trzeciego seta, którego nasza uczennica przegrała 12:10, można było mieć nadzieję na ostateczny triumf. Niestety mecz ten padł łupem znacznie starszej i bardziej doświadczonej tenisistki z Ostroroga, która jak się później okazało triumfowała w zawodach. Po wygranym pojedynku rywalka Soni stwierdziła, że jeszcze nigdy tak młoda zawodniczka nie sprawiła jej tylu trudności i nie wprawiła w takie zakłopotanie. Mimo to nasza uczennica, po raz kolejny pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenia, które podczas wręczenia nagród podkreśliła Pani Burmistrz miasta Czemplina.

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019