logophoto

:: Dalsze rozgrywki Soni

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów VI Memoriał Łukasza Buchera w Borowie

W niedzielę 10 XI, na 13 stołach, w Hali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozgrywany był II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów ( uczniowie do 2 klasy liceum). Do turnieju zgłosiło się 29 zawodniczek i 79 zawodników. Na starcie nie zabrakło uczennicy milickiej „ Dwójki”, która po raz drugi w tym sezonie sprawiła miłą niespodziankę, pokonując starsze i bardziej utytułowane rywalki. W pierwszym swoim meczu miliczanka 3:1 pokonała Wielgus Roksanę z Księgienic. W drugim pojedynku odniosła kolejne zwycięstwo z Ulą Kwiatkowską z Dolnobrzeskiej „Rokity” również 3:1. W meczu dającym Soni finał jej rywalką była faworyzowana zawodniczka Śnieżnika Stronie Śląskie Anna Węgrzyn ( obecnie NR 1 w Polsce w kat. młodziczek). Mimo dzielnie stawianego oporu nasza uczennica przegrywa to starcie 0:4. W kolejnym meczu zawodniczka miejscowego Smecza na swej drodze ma Aleksandrę Ciurę, która przed dwoma tygodniami nie dała naszej piątoklasistce żadnych szans podczas II WTK Kadetek. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i dramatycznej końcówce miliczanka triumfuje 3:2 i przechodzi do dalszego szczebla turnieju. Kolejny mecz to pojedynek z drugą sióstr bliźniaczek, tym razem Katarzyną Węgrzyn. Warte podkreślenia jest, że Sonia w dotychczasowych zmaganiach z zawodniczką Śnieżnika nie ugrała nawet seta. Otwarcie w wykonaniu naszej reprezentantki jest imponujące i to właśnie ona prowadzi 0:1. Kolejne sety to bardzo ładne wymiany, z których zwycięską ręką wychodzi rywalka Soni. Pojedynek kończy się wygraną zawodniczki ze Stronia. A nasza uczennica ostatecznie zajmuje 7 lokatę.

11 XI kolejnym etapem rozgrywek było woj. wielkopolskie. Nikt nie spodziewał się wygranej w zawodach naszej uczennicy. W VI Memoriale Łukasza Buchera w Borowie w sumie wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników, głównie z Wielkopolski. W kategorii kobiet Sonia zajęła bardzo dobrą 5 pozycję. Dwukrotnie pokonała najlepszą kadetkę tego województwa 3:2 i 3:0 A.Chudy. Bardzo cenne było spotkanie z seniorką Nowaczyk Natalią, które Sonia przegrała 3:1. Mimo znaczącej różnicy wieku ( 11 lat) warto zaznaczyć, że był to bardzo wyrównany pojedynek. Przy stanie 1:1 i końcówce trzeciego seta, którego nasza uczennica przegrała 12:10, można było mieć nadzieję na ostateczny triumf. Niestety mecz ten padł łupem znacznie starszej i bardziej doświadczonej tenisistki z Ostroroga, która jak się później okazało triumfowała w zawodach. Po wygranym pojedynku rywalka Soni stwierdziła, że jeszcze nigdy tak młoda zawodniczka nie sprawiła jej tylu trudności i nie wprawiła w takie zakłopotanie. Mimo to nasza uczennica, po raz kolejny pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenia, które podczas wręczenia nagród podkreśliła Pani Burmistrz miasta Czemplina.

Menu

SKO

UKEMI Judo

Rajd Druha Bolka

GITARATON

FUNDACJA PZU

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"