:: II Grand Prix Polski

W dniach 22 -24.11.2013r. w Warszawie odbyło się II Grand Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym. Do rywalizacji o miano najlepszej tenisistki w kraju przystąpiło aż 106 zawodniczek w wieku do 6 klasy, tym uczennica milickiej „ Dwójki” Sonia Gendera. Nasza uczennica swój start rozpoczęła od sobotnich zmagań w turnieju głównym, a to dzięki dobremu występowi podczas pierwszego turnieju w Bilczy, gdzie Sonia została sklasyfikowana w przedziale 5-8.

Rywalkami naszej piątoklasistki były zawodniczki z Łuzina M. Płotka, którą Sonia pokonała 3:0, następnie na jej drodze stanęła K. Pawlak z Lublina – wygrana 3:1. W ostatnim meczu miliczanka nie dała szans W. Szewczak z Łopiennik górnych pokonując ją w stosunku 3:0. To dało zawodniczce Smecza pierwsze miejsce w grupie i wysokie rozstawienie w dalszej części zawodów. W pojedynku o wejście do finałowej szesnastki nasza uczennica wygrała 3:1 z Oliwią Weber z Gdańska. Jednak najważniejszy mecz to spotkanie dające awans do finałowej ósemki. Na drodze młodej miliczance staje o rok starsza Z. Błażejewicz z Chełmna, którą Sonia pokonała przed dwoma miesiącami na zawodach ogólnopolskich 3:1 sprawiając miłą niespodziankę. Podobny przebieg miało i to spotkanie, pewna wygrana Soni w identycznym stosunku sprawia, że uczennica milickiej dwójki opuszcza halę w bardzo dobrym nastroju. Niedzielny poranek Sonia miała zmierzyć się z utytułowaną K. Węgrzyn ze Stronia Śląskiego. A wygrana dawała jej pierwszą czwórkę. Mimo chęci i zaangażowania nasza reprezentantka przegrywa ten mecz 0:3. I pozostaje jej walka o miejsce piąte. Na drodze Soni w kolejnym pojedynku staje A. Paszek z Cieszyna (zawodniczka ta przed paroma miesiącami wygrała międzynarodowy prestiżowy turniej Dusseldorfie). Niestety i tym razem po dramatycznych końcówkach miliczanka przegrywa pojedynek 0:3. W ostatnim pojedynku rywalką Soni jest szóstoklasistka A. Michalak. Po bardzo ładnym i stojącym na wysokim poziomie meczu lepsza okazuje się zawodniczka UKS Szemud, która wygrywa ten mecz 1:3. Ostatecznie nasza tenisistka zajmuje dobre ósme miejsce. Warte podkreślenia jest, że tylko Sonia awansowała do finałowej ósemki z rocznika 2002 ( piąta klasa). Pozostałe rywalki do zawodniczki o rok starsze.