:: Wygrana Soni

W dniach 29.11-01.12.2013r. w hali imienia A. Grubby w Brzegu Dolnym odbyło się II Grand Prix Polski kadetek. W piątkowych eliminacjach wystartował 45 tenisistek (do 2 klasy gimnazjum), które walczyły o 18 miejsc premiowanych awansem do sobotniego turnieju głównego. W imprezie nie zabrakło miliczanki Soni Gendery, która dzięki bardzo dobrej postawie podczas wojewódzkich eliminacji zajęła wysoką 3 pozycję. Dzięki temu wynikowi nasza reprezentantka była pierwszą rezerwową. A to sprawiło, że na skutek braku zgłoszenia się reprezentantek jednego z województw, do imprezy decyzją gospodarza woj. dolnośląskiego zawodniczka milickiego Smecza została dokooptowana. Po zweryfikowaniu wszystkich punktów Sonia otrzymała numer startowy 35, który był wyznacznikiem jej miejsca w rankingu ogólnopolskim. Trafiając do grupy C, jej rywalkami były: Sandra Kozioł z Krakowa – nr 3, Szmiel Julia z Złocieniec – nr 30 oraz Aleksandra Paruszewska z Budki Piaseckiej – nr 62.

Skazana na „pożarcie” w konfrontacji z trzecią zawodniczką z październikowego I GPP krakowianką Kozioł, młodziutka miliczanka niespodziewanie wygrywa pierwszego seta. Wówczas to oczy większości kibiców zwrócone są na stół nr 3. Po bardzo dobrej i konsekwentnej grze Sonia odnosi sensacyjne zwycięstwo 3:2 i już na starcie stwarza sobie bardzo dobrą sytuację wyjściową do awansu z grupy. Drugi mecz dla zawodniczki prezesa Przybylskiego to mecz prawdy, a wygrana dawała w stu procentach naszej piątoklasistce awans do dalszego szczebla turnieju. Niestety zawodniczka UKS ORLIK Złocieniec stawia naszej reprezentantce bardzo wysokie wymagania i po trzech setach Sonia przegrywa 1:2. Cenne wskazówki jej ojca Rafała pozwalają nawiązać równorzędną walkę i Sonia doprowadza do remisu 2:2. Piąty set mimo że nasza zawodniczka rozpoczęła go w fatalnym stylu, nie przeszkodza jej odnieść drugiego grupowego zwycięstwa 3:2. W tej sytuacji było jasne, że Sonia awansuje do finałowej trzydziestki dwójki i poprawi się o parę miejsc. Trzecia partia to potyczka z grupowym numerem dwa. Od początku do końca zwycięstwo miliczanki nie było zagrożone, a zwycięstwo 3:0 przesądziło, że to właśnie nasza reprezentantka wygrywa grupę C.

W pojedynku o awans do finałowej szesnastki rywalką Soni jest Anna Kielar z woj. opolskiego. Mimo woli walki i ogromnej ambicji nasza zawodniczka przegrywa to spotkanie 1:4. W kolejnym meczu dochodzi do konfrontacji naszej tenisistki z gdańszczanką Witkowską Julią. Mimo że Sonia wygrywa w bardzo dobrym stylu pierwszego seta, w kolejnych meczach do głosu dochodzi jej rywalka i wygrywa całą partię 1:3. Ostatecznie miliczanka zajmuje 25 miejsce, poprawiając się po raz kolejny, tym razem o 10 pozycji. I jako jedyna z rocznika 2002 awansowała do grona 32 najlepszych zawodniczek.