:: GITAROMANIAK

Dnia 21. 11. 2013r. we Wrocławiu w Młodzieżowym Domu Kultury „Fabryczna” odbył się konkurs gitarowy "Gitaromaniak 2013". Była to już IV odsłona tego ciekawego konkursu organizowanego przez MDK, którego celem jest promowanie gry na gitarze, inspirowanie do twórczości, podnoszenie umiejętności warsztatowych oraz konfrontacja osiągnięć artystycznych. Czworo uczniów oraz zespół gitarowy reprezentowali Szkołę Muzyczną I st. w Miliczu w następującym składzie i repertuarze:
Soliści:
1) Julia Banaszek - S. Eythorsson "New day", T. Stachak "W rytmie samby"
2) Maksymilian Mól - A. Cottin "Sonatina", M. Giuliani "Allegro"
3) Anna Olszczyńska - D. Semiezato "Choros", T. Stachak "Samba na wesoło"
4) Julia Wołyniak - M. Pasieczny "Ballada", T. Stachak "Samba na wesoło"
Zespół gitarowy ( Anna Olszczyńska, Julia Banaszek, Julia Kłonowska, Julia Wołyniak, Maksymilian Mól) - Abba "S.O.S", H. Hancock "Cantaloupe Island"
Jury konkursu pod przewodnictwem Jacka Krzaklewskiego – znanego gitarzysty z zespołu PERFECT przyznało nagrody i wyróżnienia. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca kategoria soliści:
I miejsce - Julia Wołyniak
II miejsce - Julia Banaszek
kategoria zespoły:
II miejsce - Zespół gitarowy SM I st. Milicz.
Na zakończenie udanego dla milickich młodych gitarzystów konkursu odbył się recital zwycięzców poprzedniej edycji Konkursu Gitaromaniak. Uczniów do występu przygotował p.Leszek Zaleski – nauczyciel klasy gitary w Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu.