:: Wigilia u Chopinów

19.12 w ubranej w świąteczną szatę sali w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu odbył się wigilijny koncert dla rodziców uczniów szkoły muzycznej. Licznie przybyli zaproszeni goście z burmistrzem Pawłem Wybierałą, kierownik szkoły w latach 1995 – 99 Krystyną Mielnik, przewodniczącym Rady Rodziców Tomaszem Kowalskim, dyrektorem szkoły Jolantą Wybierałą oraz rodzice i uczniowie obejrzeli spektakl „Wigilia u Chopinów”. Spektakl uzupełnili uczniowie kolędami wykonywanymi na skrzypcach, fortepianie, flecie, klarnecie. Wystąpił zespół fletowy prowadzony przez p.Agnieszkę Pisiałek - Dawidiuk, zespół smyczkowy prowadzony przez p.Karolinę Krężelewską oraz duet klarnetowy prowadzony przez p.Bernarda Pyczkowskiego. Do kolęd wykonywanych przez uczniów chętnie dołączyli się ze śpiewem rodzice i zaproszeni goście. Scenariusz spektaklu przygotowała p.Wioletta Drab – nauczyciel fortepianu, a w role wcielili się następujący uczniowie:
 Justyna Chopin - Zuzanna Kociumbas
Mikołaj Chopin - Błażej Klus
Wojciech Żywny - Jan Konopacki
Hrabina Zamoyska - Aleksandra Urbańczyk
Hrabina Potocka - Martyna Wasielewska
Księżna Sapieżyna - Patrycja Kuśnierz
Fryderyk Chopin - Wawrzyniec Sokołowski
Izabela Chopin - Karolina Kowalska< br/> Ludwika Chopin - Klaudia Waligóra
Emilia Chopin - Weronika Jaworska
Tytus Woyciechowski - Mateusz Radomski.
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie dziękują Fundacji KOM za udostępnienie sali i pomoc w organizacji koncertu.