:: Dublet dwójek w Koninie

Dwa drugie miejsca zajęła zawodniczka milickiego klubu tenisa stołowego UKS „ Smecz” Sonia Gendera, która wystartowała w zawodach Noworocznych miasta Konina. Nasza reprezentantka wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych - młodzik oraz senior. W zawodach oprócz reprezentantek wielkopolski wzięły udział tenisistki z woj. łódzkiego i dolnośląskiego . A co ważniejsze w turnieju wzięły udział czołowe polskie tenisistki co sprawiło, że o zwycięstwo było nie zwykle trudno. W kat. dziewczynek do 6 klasy szkoły podstawowej Sonia zgodnie z oczekiwaniami dotarła, aż do finału, tam czekała na nią szóstoklasistka z Wieruszowa P. Moska, którą nasza zawodniczka pokonała przed trzema miesiącami podczas Grand Prix Polski 3:1 . Mimo, że nasza piątoklasistka była faworytką tego pojedynku w wielkim finale musiała uznać wyższość rywalki, która po dramatycznej końcówce wygrała całe spotkanie 2:3 i to ona zdobyła puchar za zwycięstwo.

W kategorii seniorek podopieczna Andrzeja Przybylskiego rozegrała, aż sześć pojedynków. W pięciu triumfowała doznając jednej porażki z późniejszą triumfatorką zawodów ( reprezentantką wielkopolski). Już w pierwszym spotkaniu doszło do rewanżowego meczu z ping pongistką z Wieruszowa P. Moską. Podobnie jak finał w kat. młodziczek był niezwykle dramatyczny. Jednak tym razem to Sonia zwyciężyła 3:2 rewanżując się za porażkę z gier porannych. Równie cenna był wygrana z szóstoklasistką M. Zielińską, z którą do tej pory Sonia wygrywała dwukrotnie podczas zawodów ogólnopolskich. Kolejne wygrane ze znacznie starszymi rywalkami to także cenne lekcja dla podopiecznej trenera Gendery. Przegrana w meczu o pierwsze miejsce z licealistką z wielkopolskiego klubu to również spory bagaż doświadczeń. Mimo, że rywalka Soni znacznie ją przerastała technicznie i fizycznie, nasza tenisistka pokazała lwi pazur i urwała rywalce seta. Już za miesiąc odbędzie się kolejny turniej w Koninie. Miejmy nadzieję, że w zawodach weźmie udział większa liczba milickich tenisistów, którzy będą punktować i zbierać punkty w drużynówce.