:: III Grand Prix Polski

Kolejny udany start odnotowała zawodniczka milickiego „ Smecza „ Sonia Gendera podczas rozgrywanego w Brzegu Dolnym III Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetek i Kadetów. 09.02.2014r do Hali Sportowej im. A. Grubby zjechało 63 chłopców i 33 dziewczynki w wieku do drugiej klasy Gimnazjum. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali nie tylko o miano najlepszych w województwie dolnośląskim, ale przede wszystkim o dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem do III Grand Prix Polski, które na początku kwietnia zostanie rozegrane w Piątnicy k. Łomży. Do faworytek zawodów należała reprezentująca Milicz Sonia Gendera, która mimo że startuje pierwszy rok w kategorii młodziczek z powodzeniem rywalizuje w starszej kategorii wiekowej odnosząc wiele sukcesów.

Jednak tym razem Sonia w trakcie zawodów rywalizowała nie tylko z konkurentkami, ale przede wszystkim z przeziębieniem. Już pierwsza partia potwierdziła obawy co do występu podopiecznej A. Przybylskiego. Nasza reprezentantka rozstawiona do turnieju z numerem drugim na swej drodze spotyka J. Olbińską z Księgienic ( nr 34). Nieoczekiwanie zawodniczka Odry-Głoski zaskakuje naszą tenisistkę obejmując prowadzenie 0:1. Kolejne sety przebiegają już zgodnie z planem, a mecz kończy się wygraną 3:1. W partii drugiej miliczanka łatwo pokonuje G. Wilczopolską z Gierałtowca 3:0. Ćwierćfinał zapowiadał się nie zwykle emocjonująco, głodna zwycięstwa rówieśniczka Soni M. Chrabąszcz z Brzegu Dolnego to trudna rywalka , a ich mecze zawsze kończyły się po wyrównanych końcówkach. Warte podkreślenia jest to, że w kategorii kadetek od pojedynków ćwierćfinałowych mecze rozgrywa się do czterech wygranych setów. Tak więc przeziębiona miliczanka mogła mieć problemy kondycyjne. Jak się później okazało jej rywalce udało się urwać tylko jednego seta. Wygrana 4:1 dała podopiecznej Rafała Gendery półfinał. Partia o finał okazała się bardzo emocjonująca, Sonia na swojej drodze spotkała kolejną dolnobrzeską rywalkę U.Kwiatkowską. Mimo że rywalka była o trzy lata starsza, to jeszcze grała okładzinami defensywnymi, a to nie zbyt pasuje naszej piątoklasistce. Prowadzenie w meczu 3:1 i w czwartym secie 7:0 wskazywało na to, że możemy cieszyć się z wielkiego finału. Niestety radość trzeba było odłożyć na później, stan rywalizacji po paru minutach widniał 3:3. W siódmym decydującym secie wszystko wskazywało na to, że to właśnie zawodniczka gospodarzy odniesie końcowe zwycięstwo. Mobilizacja w przerwie i cenne wskazówki ojca Soni sprawiły, że nasza zawodniczka prowadziła 6:0. Mając w pamięci seta przed paru minut do końca była skoncentrowana i co ważniejsze, nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i awansowała do finału. Tam na nią czekała reprezentantka Śnieżnika Stronie Śląskie A.Borszowska. W kilku rozegranych pojedynkach, tylko raz naszej zawodniczce udało się zwyciężyć. Podobnie było i tym razem. Tylko pierwszy set padł łupem Soni, która pokazała tenis na bardzo wysokim poziomie. Błędy, a raczej brak koncentracji spowodowane widocznym przeziębieniem, dały o sobie znać i to rywalka cieszyła się z awansu i wygranej 1:4. Aby myśleć o wyjeździe do Łomży Sonia nie mogła przegrać kolejnej partii. Jej rywalką w tym meczu była o dwa lata starsza polkowiczanka N. Matwiszyn. Po dobrej grze zawodniczka z Milicza odniosła zwycięstwo 3:1 i po raz trzeci w sezonie 2013/2014 awansowała do Grand Prix Polski kadetek.