logophoto

:: Koncert i warsztaty gitarowe

24 marca w sali koncertowej Ośrodka Kultury w Miliczu odbył się koncert Krzysztofa Pełecha wirtuoza gitary zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Miliczu. Krzysztof Pełech został zaproszony przez dyrektor Jolantę Wybierałę oraz nauczyciela gitary ze szkoły Leszka Zaleskiego do szkoły na "Warsztaty z mistrzem". Wszyscy uczniowie klasy gitary wzięli udział w zajęciach, byli też obserwatorami lekcji otwartych prowadzonych przez mistrza gitary klasycznej.

Krzysztof Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia. Wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie (recitale, koncerty kameralne a także w charakterze solisty z towarzyszeniem orkiestr). Współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami. Występował w Filharmonii Berlińskiej z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Emiratach Arabskich, Singapurze, Indonezji, Malezji, Meksyku, Argentynie i Chile. Uczestniczył wielokrotnie w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami (Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer, Marek Pasieczny, Robert Kurdybacha) i gitarzystami (m.in. Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel, Joscho Stephan). Uczestniczył w dwudziestu jeden konkursach krajowych i międzynarodowych, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie Gitarowy Top ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny Gitara i Bas Krzysztof Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Dotychczas nagrał 16 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, a także inicjatorem i szefem artystycznym Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej (dawnego Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej). Krzysztof Pełech jest twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Krzysztof Pełech w stopniu doktora prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Podczas koncertu mieliśmy przyjemność usłyszeć:
I. Albeniz – „Asturias”
F. Tarrega – „Wspomnienie z Alhambry”
J. Morel – „Danza e-moll” - „Danza Brasileira”
L. Brouwer – „Danza del Altiplano”
J. Cardoso – “Tema Negro”
J. S. Bach – I Suita wiolonczelowa (Allemande, Courante, Gigue)
Na licznie przybyłej publiczności koncert zrobił bardzo duże wrażenie.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031