:: III Konkurs Solfeżowy

7 kwietnia 2014 roku w szkole muzycznej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy. Z roku na rok przybywa na nim uczestników. Tym razem w konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Zeidlera w Gostyniu oraz Szkoły Muzycznej I st. w Miliczu.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: I - dla klas IVC6-IIC4, II - VC6-IIIC4, III - VIC6-IVC4. Uczniowie dostali do wykonania 4 zadania: 1. zaśpiewać jedno z przygotowanych ćwiczeń solfeżowych, 2. zaśpiewać jedno z ćwiczeń a vista, 3. wykonać jedno z przygotowanych wcześniej dwugłosowych zadań melodyczno-rytmicznych lub rytmicznych oraz 4. wykonać zadanie rytmiczne a vista.