:: Ogólnopolskie zwycięstwo Soni

Niezwykle udany start odnotowała wychowanka milickiego „ Smecza”, a obecnie reprezentantka KU AZS UE Wrocław Sonia Gendera, podczas ogólnopolskiego turnieju otwarcia sezonu 2014/2015 w tenisie stołowym o „ Puchar Wójta Gminy Niechanowo Eugeniusza Zamiar. Zgodnie z oczekiwaniami i rankingiem ogólnopolskim młodziczek miliczanka triumfowała w kategorii młodziczek. Pokonują w półfinale i finale dwie zawodniczki dolnobrzeskiej „ Rokity”. Odpowiednio Milenę Chrabąszcz 3:1, a następnie Elżbietę Kwiatkowską 3:0.

Głównym organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego z klubem Stella Niechan Gniezno na czele z jego Prezesem Tadeuszem Nowakiem, Gmina Niechanowo oraz PZTS. W kameralnej sali klubu Niechanowa na 9 stołach rywalizowano w kat. młodziczek, młodzików a także juniorek i juniorów. Oprócz miliczanki liczną grupę stanowili zawodnicy z wielkopolski, a także tenisiści i ping pongistki z Torunia, Białegostoku, Bydgoszczy czy Zielonej Góry.

Zawody otworzył Wójt Gminy Niechanowo Pan Eugeniusz Zamiar. Przywitał zawodników , trenerów i gości Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Pan Tadeusz Nowak, który na wstępie wyróżnił dwójkę zawodników: Sonię Gendera podkreślając jej wysoką lokatę podczas Mini Euro Chmps we Francji, a także K. Nalepę z Zielonej Góry. Dzięki wysokim umiejętnością jakie prezentuje Sonia decyzją organizatora miliczanka została dopuszczona do kategorii juniorek. I bez wątpienia nie zawiodła oczekiwań jakie na nią nałożyli gospodarze turnieju. Wiele cennych wygranych z znacznie starszymi rywalkami dało młodziutkiej miliczance bardzo dobrą wysoką czwartą pozycję, która dwukrotnie uległa reprezentantce Stelli Niechan Gniezno odpowiedni 3:2 i 3:0.

Mimo ,że Sonia reprezentuje barwy wrocławskiego klubu podczas zawodów zaprezentowała się w koszulce z logo Starostwa Powiatowego w Miliczu, Gminy Milicz, Banku Spółdzielczego w Miliczu, Apteki pod Złotą Wagą, Banku Piwnego oraz firmy Reklamowej Ramayan, które są oficjalnymi sponsorami tenisistki z Milicza.