:: I WTK Kadetek

Miliczanka Sonia Gendera reprezentująca barwy KU AZS UE Wrocław oraz Maciej Kiciński „ GOKIS” Kąty Wrocławskie od wygranej rozpoczęli sezon 2014/2015. Podczas I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetek i Kadetów, które odbyły się w milickiej hali sportowej 07.09.2014r. zgłosiło się blisko 90 zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego. Oprócz wygranej w Sonia wywalczyła bezpośredni awans do Grand Prix Polski, które na początku października odbędą się w Krakowie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wychowanka milickiego Smecza z rywalkami o dwa lata starszymi nie straciła nawet seta.

Turniej otworzył Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Pan Kamil Skrzypczak, który powitał zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, zawodników oraz trenerów ekip. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Milicz Pan Paweł Wybierała. Następnie Prezes DOZTS w imieniu Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pana Wojciecha Waldowskiego wręczył włodarzowi naszego miasta , Radnemu Damianowi Stachowiakowi oraz Prezesowi UKS „ SMECZ”” Andrzejowi Przybylskiemu podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w rozwój sekcji milickich tenisistów.

Po części oficjalnej rozpoczęto zmagania. W pierwszej partii Sonia pokonała zawodniczkę z Bukowic M. Pochroń , następnie jej rywalką była zawodniczka z Krosnowic A. Satława, którą również pokonała 3:0. W meczu o wejście do finałowej czwórki, miliczanka zwyciężyła z reprezentantką Jelcza- Laskowice M. Jarecką, by w półfinale pokonać zawodniczkę z Wrocławia N. Malichę. Do tego momentu Soni asystował jej tata Rafał. W grze finałowej Sonia zmierzyła się z zawodniczką z Polkowic N. Matwiszyn, a na ławce trenerskiej usiadł trener Uniwersytetu Ekonomicznego Ziemowit Bańkosz ( trener reprezentacji Polski Kadetek). Doświadczenie oraz cenne wskazówki nowego szkoleniowca sprawiły, że jego podopieczna, po bardzo wyrównanej walce po raz pierwszy w historii odniosła triumf w starszej kategorii wiekowej, wywalczając awans do turnieju ogólnopolskiego.