logophoto

:: I WTK Kadetek

Miliczanka Sonia Gendera reprezentująca barwy KU AZS UE Wrocław oraz Maciej Kiciński „ GOKIS” Kąty Wrocławskie od wygranej rozpoczęli sezon 2014/2015. Podczas I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetek i Kadetów, które odbyły się w milickiej hali sportowej 07.09.2014r. zgłosiło się blisko 90 zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego. Oprócz wygranej w Sonia wywalczyła bezpośredni awans do Grand Prix Polski, które na początku października odbędą się w Krakowie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wychowanka milickiego Smecza z rywalkami o dwa lata starszymi nie straciła nawet seta.

Turniej otworzył Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Pan Kamil Skrzypczak, który powitał zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, zawodników oraz trenerów ekip. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Milicz Pan Paweł Wybierała. Następnie Prezes DOZTS w imieniu Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pana Wojciecha Waldowskiego wręczył włodarzowi naszego miasta , Radnemu Damianowi Stachowiakowi oraz Prezesowi UKS „ SMECZ”” Andrzejowi Przybylskiemu podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w rozwój sekcji milickich tenisistów.

Po części oficjalnej rozpoczęto zmagania. W pierwszej partii Sonia pokonała zawodniczkę z Bukowic M. Pochroń , następnie jej rywalką była zawodniczka z Krosnowic A. Satława, którą również pokonała 3:0. W meczu o wejście do finałowej czwórki, miliczanka zwyciężyła z reprezentantką Jelcza- Laskowice M. Jarecką, by w półfinale pokonać zawodniczkę z Wrocławia N. Malichę. Do tego momentu Soni asystował jej tata Rafał. W grze finałowej Sonia zmierzyła się z zawodniczką z Polkowic N. Matwiszyn, a na ławce trenerskiej usiadł trener Uniwersytetu Ekonomicznego Ziemowit Bańkosz ( trener reprezentacji Polski Kadetek). Doświadczenie oraz cenne wskazówki nowego szkoleniowca sprawiły, że jego podopieczna, po bardzo wyrównanej walce po raz pierwszy w historii odniosła triumf w starszej kategorii wiekowej, wywalczając awans do turnieju ogólnopolskiego.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031