:: MINI CUP 2014

Triumf miliczanki w III Drzonków Mini Cup 2014

Udanie zakończyła start nasza najlepsza tenisistka podczas Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego podczas III MINI CUP Drzonków 2014. Sonia Gendera KU AZS UE Wrocław w grze drużynowej zajęła czwartą pozycję. Jednak w turnieju indywidualnym, po dramatycznym pojedynku w finale pokonała zawodniczkę z Brzegu Dolnego 3:2. Przypomnijmy, że Sonia po raz drugi w ostatnich dwóch latach stawała na pierwszym stopniu podium tej prestiżowej imprezy.

We wspaniałych obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie 19-21 września odbył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego. Do imprezy zgłosiło się ponad 160 osób. Oprócz zawodników z Polski wstąpili tenisiści i zawodniczki z Niemiec, Luksemburga czy Węgier. Zawody rozpoczęły się od piątkowych zmagań w potyczkach drużynowych. Wychowanka milickiego Smecza w parze z Z. Gaworską ( obie KU AZS UE Wrocław) uznawane były za faworytki turnieju młodziczek. Jednak nieoczekiwana przegrana w rozgrywkach z zawodniczkami ZKS Drzonków spowodowała, że zawodniczki wrocławskiego klubu zajęły drugą lokatę w grupie . A to sprawiło , że w końcowym rozrachunku mogły walczyć jedynie o czwartą pozycję. Zgodnie z oczekiwaniami dziewczynki nie dały szans rywalkom i zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Na pochwałę zasługuje nasza reprezentantka, która w piętnastu pojedynkach, głównie indywidualnych, nie dała szans swoim konkurentkom potwierdzając wysoką dyspozycję.

W sobotni poranek Sonia rozpoczęła zmagania w turnieju indywidualnym. Jak przystało na liderkę rankingu krajowego nasza tenisistka pokonała 6 rywalek tracąc jedynie seta, co dało jej pierwsze miejsce w grupie ( 18:1). Podobnie było w grze dającej miliczance finałową ósemkę. Tam Sonia pokonała 3:0 kolejną rywalkę i spokojnie mogła czkać do niedzielnych rozgrywek.

Nazajutrz rywalką zawodniczki Wrocławskiego Uniwersytetu miała być jej koleżanka klubowa J. Girulska lub Węgierka Kozarl ( 10 tenisistka Węgier). Jak się później okazało to właśnie z Węgierką przyszło się zmierzyć się Soni. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęła Madziarka. Jednak kolejne trzy odsłony należały już do wychowanki A. Przybylskiego , która w stosunku 3:1 pokonała konkurentkę i zapewniała sobie awans do półfinału. Tam 3:0 pokonała M. Jarecką z Jelcza-Laskowice. Zgodnie z oczekiwaniami finał w finale zmierzyły się Sonia oraz tenisistka z Brzegu Dolnego E. Kwiatkowska. Dziewczynki regularnie spotykają się w finałach turniejów ogólnopolskich i zwycięsko z tych potyczek wychodzi nasza zawodniczka. Niedzielny finał zapowiadał pierwszą porażkę tenisistki z Doliny Baryczy. Pierwsze dwa sety padają łupem konkurentki i gdy wydawać by się mogło , że to zawodniczka z „ ROKITY” będzie udzielała wywiadu do TVP LUBUSKA. Sytuacja diametralnie się odwraca. Sonia doprowadza do remisu, a następnie triumfuje 3:2 ( w secie 11:5) i to właśnie ona staje przed kamerą regionalnej telewizji. Na zakończenie zawodów Sonia Gendera odebrała nagrodę z rąk głównego organizatora imprezy, uczestnika igrzysk Olimpijskich Lucjana Błaszczyka, który nie szczędził słów pochwały pod adresem miliczanki. Podkreślając jej cierpliwość i dążenie odrobienia strat podczas meczu finałowego.