:: Turnieju Łukasza Buchera

III miejsce Soni w Turnieju Łukasza Buchera

Znakomity występ i kolejne ważne wygrane zanotowała miliczanka w barwach wrocławskiego klubu Sonia Gendera. Wychowanka milickiego Smecza w Dniu Święta Niepodległości wystąpiła w VII Turnieju Tenisa Stołowego im. Łukasza Buchera w Borowie k. Czempina. Tenisistka z Doliny Baryczy była najmłodszą zawodniczką zawodów, a mimo to sprawiła miłą niespodziankę zajmując III miejsce w kat. Open kobiet. W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki woj. lubuskiego, dolnośląskiego oraz reprezentantów gospodarzy czyli wielkopolskiego.

Już w pierwszym pojedynku Sonia rywalizuje z najlepszą juniorką gospodarzy A. Klabińską, z którą doznaje porażki 0:3 i w tym momencie jest jasne, że nie uda się naszej zawodniczce wystąpić w finale. Trafiając na lewą stronę tabelki turniejowej nasza tenisistka mogła jedynie zając trzecią lokatę. Pierwszą rywalką jest Amelia Kuźniak, która prezentuje defensywny styl. Mimo tego utrudnienia Sonia pewnie rozstrzyga ten pojedynek na swoją korzyść 3:0. W drugiej odsłonie miliczanka trafia na Joannę Maślak obecnie drugą zawodniczkę w kat. juniorek woj. wielkopolskiego. Przed rokiem to właśnie J. Maślak wyeliminowała Sonię z zawodów. Pewna gra wychowanki A. Przybylskiego i zwycięstwo 3:0 sprawiło, że to Soni przyszło zagrać o trzecią pozycję w zawodach. Tam z kolei czekała już Aleksandra Bucher siostra zmarłego Łukasza. Mimo, że Ola jest już seniorką i wspaniale prezentowała się podczas wtorkowych zawodów, nasza młodziczka nie zamierzała poddać się bez walki. I taką też Sonię zobaczyliśmy. Waleczna i nie ustępliwa, a co ważniejsze w 100 procentach zrealizowane zadanie taktyczne sprawiło, że to szóstoklasistka z Milicza wywalczyła trzecią lokatę. Sprawiając bardzo miłą niespodziankę. Bardzo serdeczni pragniemy podziękować Prezesowi Andrzejowi Przybylskiemu, który w dalszym ciągu jest zaangażowany w rozwój Soni mimo że jego wychowanka reprezentuje wrocławski klub.