:: Turniej kadetek

Sonia Gendera wygrywa wojewódzki turniej kadetek

W dniu 9.11.2014 (niedziela) o godzinie 10.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum Samorządowego nr 2 przy ulicy Bielskiej 5 w Bolesławcu rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetów i kadetek. W zawodach wystartowało ponad pięćdziesięciu chłopców i trzydzieści trzy dziewczynki w wieku do drugiej klasy gimnazjum. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent miasta Bolesławiec Pan Piotr Roman, który przywitał zawodników, trenerów i gości. A następnie otworzył niedzielne zmagania. W turnieju wystąpiła najlepsza Polska młodziczka zawodniczka UE KU AZS Wrocław Sonia Gendera. Mimo że był to dla zawodniczki z Doliny Baryczy start w starszej kategorii wiekowej, Sonia wielokrotnie udowadniała, że potrafi rywalizować ze starszymi zawodniczkami odnosząc cenne zwycięstwa. Pierwsze trzy pojedynki miliczanka pewnie wygrywa po 3:0 z A. Mróż „Żak” Gierałtowiec. W.Ożgą „Śnieżnik” Stronie Śląskie i M. Jarecką „Wiktoria” Jelcz Laskowice. Te zwycięstwa dały Soni prawo gry w meczu półfinałowym. Tam jej rywalką była uczennica drugiej klasy gimnazjum S.Butrym z klubu LZS „Włosień”. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczyna rywalka tenisistki z Milicza, obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Cenne wskazówki ojca Soni i zarazem jej trenera sprawiają, że zawodniczka wrocławskiego klubu odrabia straty 2:2. A następnie w piątym secie, decydującym o losach meczu odnosi pewne zwycięstwo 2:3 dające awans do finału. Tam z kolei jej przeciwniczką jest E.Kwiatkowska z Brzegu Dolnego, która w tym dniu jest w bardzo dobrej dyspozycji. W pojedynku o pierwsze miejsce miliczankę prowadzi trener KU AZS UE Wrocław Z.Bańkosz, który jest jednocześnie trenerem reprezentacji Polski kadetek. Doświadczenie oraz wskazówki trenera Bańkosza sprawiają, że Sonia bez większych problemów pokonuje swoją konkurentkę 3:0 i zdobywa I miejsce w turnieju. Jednocześnie szóstoklasistka z Milicza zapewnia sobie awans do Grand Prix Polski, które w grudniu odbędzie się w Drzonkowie woj. Lubuskie. Wygrana ta jest tym cenniejsza, że po raz drugi Sonia wygrywa wojewódzkie eliminacje i pewnie awansuje do zawodów ogólnopolskich w starszej kategorii wiekowej.