:: Pasowanie

8 października 2014r. w auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu odbyło się przyjęcie 27 pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Uroczyste pasowanie rozpoczęło się od koncertu, w którym wystąpili uczniowie ze starszych klas:
Amelia Chałupczak – kl.III c6 / flet/ P.Harris – Pulcinella / akomp. A.Pisiałek – Dawidiuk
Michał Lorek – kl.III c6 / fortepian/ F.Spindler – Tarantella
Malwina Fendorf – kl.II c6 / skrzypce/ D.Obijalska – Łoś Patataj / akomp. M Zacharzewski
Dawid Szuleta – kl.II c6 / gitara/ T.Stachak - Milonga

Duet fletowy – Martyna Buraczewska – kl.IV c6 i Amelia Chałupczak – kl.III c6/ Old MacDonald, akomp. A.Pisiałek – Dawidiuk

Klasa I c6 zaprezentowała wierszyki o instrumentach i piosenkę "Równy krok”, w której solennie obiecywali wziąć się od pierwszego dnia solidnie do pracy. Następnie prowadząca uroczystość p.Wioleta Drab odczytała słowa ślubowania a wszyscy pierwszoklasiści uroczyście ślubowali.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły Jolanta Wybierała symbolicznym skrzypcowym smyczkiem dokonała pasowania każdego pierwszaka, a następnie wręczyła im upominki: zeszyt do nut oraz teczkę na nuty z logo szkoły. Uroczystość przygotowały: W. Drab, K.Cel, A.Pisiałek - Dawidiuk