logophoto

:: Konin

Udanie zaprezentował się milicki tenisista Sebastian Rybka podczas zawodów 22.11.2014r. z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się w Koninie woj. wielkopolskie. Sebastian po dobrej grze zajął szóstą lokatę. W imprezie również wystartowała wychowanka UKS „ Smecz” Milicz Sonia Gendera, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. W imprezie z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić Tomasz Zawada, który ostatnio bardzo dobrze spisywał się w meczach ligowych milickiej drużyny.

Tradycyjnie jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy i zawodniczki w wieku do szóstej klasy podstawowej ( młodzicy). W gronie tym zaprezentowała się Sonia Gendera, która jak na liderkę rankingu ogólnopolskiego przystało, nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom i pewnie zwyciężyła tę kategorię wiekową.

W kategorii chłopców z rocznika 1992 i młodsi do rywalizacji przystąpił uczeń 2 klasy liceum ogólnokształcącego Sebastian Rybka. Zawodnik Prezesa A. Przybylskiego rozpoczął potyczkę od wygranej 3:1. W meczu o wejście do finałowej czwórki nasz reprezentant przy prowadzeniu 2:0 był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania zawodnika miejscowego klubu. Niestety starszy i bardziej doświadczony rywal odrobił straty i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 2:3. Po wygraniu przez miliczanina kolejnych dwóch partii po 3:0, Sebastian po lewej stronie tabelki turniejowej ponownie trafił na wcześniejszego pogromcę, który i tym razem był lepszy 1:3. Przegrana na tym etapie dała podopiecznemu Rafała Gendery szóste miejsce.

W międzyczasie do rywalizacji w kategorii seniorek przystąpiła Sonia. Zawodniczka wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego pewnie pokonała swoje konkurentki i ponownie w tym dniu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Cieszy postawa Sebastiana, który w swoich partiach pokazał bardzo dobry tenis. Niestety w pojedynku dającym mu półfinał, zabrakło konsekwencji w kluczowych momentach, co wyeliminowało go z walki o lepszą lokatę. A bez wątpienia na taką zasłużył. Myślę, że mimo przegranych Sebastian bardzo dużo wyniósł z tych zawodów.

Jeśli chodzi o starty Soni. Jej przewaga nad rówieśniczkami jest tak duża, że należało się spodziewać takiego wyniku. Natomiast w kategorii seniorek, panie nie prezentowały umiejętności, które mogły jej zagrozić. Cieszą zwycięstwa, jednak szkoleniowo nie był to udany turniej.
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031