:: Konin

Udanie zaprezentował się milicki tenisista Sebastian Rybka podczas zawodów 22.11.2014r. z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się w Koninie woj. wielkopolskie. Sebastian po dobrej grze zajął szóstą lokatę. W imprezie również wystartowała wychowanka UKS „ Smecz” Milicz Sonia Gendera, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. W imprezie z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić Tomasz Zawada, który ostatnio bardzo dobrze spisywał się w meczach ligowych milickiej drużyny.

Tradycyjnie jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy i zawodniczki w wieku do szóstej klasy podstawowej ( młodzicy). W gronie tym zaprezentowała się Sonia Gendera, która jak na liderkę rankingu ogólnopolskiego przystało, nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom i pewnie zwyciężyła tę kategorię wiekową.

W kategorii chłopców z rocznika 1992 i młodsi do rywalizacji przystąpił uczeń 2 klasy liceum ogólnokształcącego Sebastian Rybka. Zawodnik Prezesa A. Przybylskiego rozpoczął potyczkę od wygranej 3:1. W meczu o wejście do finałowej czwórki nasz reprezentant przy prowadzeniu 2:0 był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania zawodnika miejscowego klubu. Niestety starszy i bardziej doświadczony rywal odrobił straty i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 2:3. Po wygraniu przez miliczanina kolejnych dwóch partii po 3:0, Sebastian po lewej stronie tabelki turniejowej ponownie trafił na wcześniejszego pogromcę, który i tym razem był lepszy 1:3. Przegrana na tym etapie dała podopiecznemu Rafała Gendery szóste miejsce.

W międzyczasie do rywalizacji w kategorii seniorek przystąpiła Sonia. Zawodniczka wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego pewnie pokonała swoje konkurentki i ponownie w tym dniu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Cieszy postawa Sebastiana, który w swoich partiach pokazał bardzo dobry tenis. Niestety w pojedynku dającym mu półfinał, zabrakło konsekwencji w kluczowych momentach, co wyeliminowało go z walki o lepszą lokatę. A bez wątpienia na taką zasłużył. Myślę, że mimo przegranych Sebastian bardzo dużo wyniósł z tych zawodów.

Jeśli chodzi o starty Soni. Jej przewaga nad rówieśniczkami jest tak duża, że należało się spodziewać takiego wyniku. Natomiast w kategorii seniorek, panie nie prezentowały umiejętności, które mogły jej zagrozić. Cieszą zwycięstwa, jednak szkoleniowo nie był to udany turniej.

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019