:: Awans Soni

Awans Soni Gendery do Grand Prix Polski Juniorek

Wyśmienity start odnotowała miliczanka grająca w barwach wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego Sonia Gendera. Podczas Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorek, który 01.02.2015 r. odbył się w Brzegu Dolnym miliczanka w gronie 27 zawodniczek do 18 roku życia uplasowała się na bardzo dobrej 2 pozycji. To miejsce zagwarantowało Soni wyjazd do Łomży na Grand Prix Polski juniorek. Oprócz Soni w zawodach wystartował Sebastian Rybka, który w gronie 64 zawodników zajął równie dobrą 25 pozycję.

Rozstawiona do zawodów z numerem 5 wychowanka A. Przybylskiego w pierwszej partii pokonała P. Synówkę z Kąt Wrocławskich 3:0. W drugiej odsłonie nasza zawodniczka wygrywa z reprezentantką Śnieżnika Stronie Śląskie A. Ciurą w identycznym stosunku 3:0. O wejście do finału rywalką tenisistki z Milicza jest o 5 lat starsza E. Matwiszyn z Polkowic, która na ten moment nie daje szans 13 - latce milickiej SP 2. Po tej przegranej wychowanka „Smecza” trafia na lewą stronę turniejowej tabelki, by po chwili zmierzyć się z siostrą Eweliny, Natalią. Mecz nie trwa zbyt długo, bo Sonia tego dnia jest w wyśmienitej dyspozycji. Łatwa wygrana 3:0 sprawia, że na drodze w kolejnym etapie turnieju Sonia ma zmierzyć się ponownie z zawodniczką Śnieżnika - Olą Ciurą. Ku radości ojca Soni, a także jej trenera z KU AZS UE Wrocław Rafała Michalaka miliczanka odnosi koleją wygraną 3:0 i w tej chwili jest pewna 3 miejsca. W pojedynku o 2 miejsce dające bezpośredni awans do turnieju ogólnopolskiego Sonia znów spotkała się z polkowiczanką E. Matwiszyn, z którą nigdy jeszcze nie wygrała. 18 latka z Polkowic to zawodniczka, która wystąpiła w ekstraklasie kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecego tenisa w Polsce. Pierwszy set to miła niespodzianka, który kończy się minimalną wygraną Soni 11:9. W drugiej odsłonie ponownie lepsza jest tenisistka z Doliny Baryczy. Zatem pierwsza wygrana i sensacja wisi w powietrzu. Kluczowe było rozpoczęcie trzeciego seta, którego podopieczna Rafała Michalaka wygrywa 3:0, a następnie 5:1. Taki obrót sprawy mocno podciął skrzydła polkowiczance, która w tym dniu musiała przełknąć gorycz porażki z o 5 lat młodszą wychowanką milickiego klubu. Jest to bez wątpienia jeden z największych sukcesów Soni i nie ostatni.

Brak zdjęć